1. Ana Sayfa
  2. 2019 Model Otomobiller
  3. Mercedes G Serisi Ortaya Çıkmaya Başladı!
Trendlerdeki Yazı

Mercedes G Serisi Ortaya Çıkmaya Başladı!

Mercedes G Serisi Ortaya Çıkmaya Başladı!
2

Otomobillerin ya da jeep modellerinin içinde Kendine has bir tarz kendine has bir duruş sergileyen Mercedes markası, bu konuda gerçekten aktif bir çalışma yürütüyor. Mercedes marka otomobillerinin içinde önemli bir yere sahip olan G Serisi’nin fotoğrafları internete düşmeye başladı. 15 Ocak tarihinde Detroit Otomobil Fuarında sergilenen olan bu araç için, gerçekten yoğun bir merak var çünkü yeni neslin ilgisini oldukça çekiyor ve bu aracın tutkusunun pek çok insan tahmin edebiliyor.

Mercedes’inin tasarımlarıyla ikonik detaylarından birisi haline gelen G Serisi, gerçekten yeni nesil için de oldukça önemli bir tasarıma sahip. 2018 Detroit Otomobil Fuarında tanıtılacak olan bu araç için fotoğraflar pek çok kişinin ilgisini çekti çünkü fotoğraflar internete ve sosyal medyaya sızdırıldı. Araca baktığımız zaman yuvarlar farları, içindeki yeni grafikler oldukça önemli bir detay sunuyor, hatta araç, genel hatlarıyla tasarımını koruyan bir yapıya sahip. Bunun yanında eski nesle göre daha farklı daha estetik ve daha performanslı bir aydınlatma sistemine geçildiği söyleniyor. Ayrıca ön tampon ve ızgara’nın yeni tasarımı da gözlerden kaçmayacak kadar profesyonel, çünkü ızgarada yer, otonom sürüş özellikleri bulunuyor.

Aracın detaylarına baktığımız zaman yeni nesil çift salıncaklı bağımsız ön süspansiyon sistemine geçilmiş durumda. 2018 başındaki bu seriyi asfaltta olduğu kadar arazide de oldukça yetenekli olduğunu iddia ediyor. Aracının söylediklerine ve anlatılanlara göre, aracın yaklaşma uzaklaşma açıları da sırasıyla 31 ve 30 derece olarak ön plana çıkartılmış. Maksimum su geçişlerine ise 70 santim olarak izin veriliyor yani 70 santimlik derinliklerde çok rahat ve konforlu şekilde geçiş sağlayabiliyor, bu araç.

Aracın iç mekânlara baktığımız zaman E serisi ve S serisi modellerini tanıdığımız 12.3 inçlik yüksek çözünürlüklü özel bir ekran kullanılmış. Bununla birlikte, gövdesi daha da geniş olmuş ve bu sayede oldukça ferah oldukça geniş ve konforlu bir otomobil piçi imajı yaratılmış. aracın şuan için motor seçenekleri henüz belli değil lakin 6 ve 8 silindirli motorların olacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap