1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Mercedes S 400 Detaylı incelemesi Ve Fiyatı

Mercedes S 400 Detaylı incelemesi Ve Fiyatı

Mercedes S 400 Detaylı incelemesi Ve Fiyatı
1

Uzun yıllardır makam aracı denince akıllara ilk gelen model Mercedes S serisi olmuştur. Mercedes S serisi şimdi de makyajlı kasası ile bu iddasını korumayı hedefliyor. Üstelik tamamen yenilenmiş motor seçenekleri, ergonomik tasarım geliştirilen teknolojik özellikleri ve daha da iyileşen konforu da bu iddasını epey destekliyor.

S serisin de yapılan yenilikler arasın da en çok dikkat çekenlerden biri ise V8 motor seçeneği ve otonom sürüşü destekleyen İntelligent Drive sistemi oldu. Biz bu yazımız da 6 silindirli motor seçeneğini kaleme aldık. İri ve geniş yapısı gereği oldukça büyük bir yaşam alanına sahip olan bu model yolcu uçakların bulunan first class kabin koltukları misali bir alan sunuyor.

Öte yandan ise konfor odaklı bir çok asistan sistemini de bünyesinde barındıran modelde sürücü için de yaşam alanına önemli ve geniş bir alan ayrılmış. Kaputun altında ise 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli etkileyici ve devasa bir motor var. Bu motor 340 HP güç ve 700 Nm tork değerlerine sahip. 9 ileri otomatik şanzımanla yaratılan kombinasyon hem sessiz hemde oldukça performanslı. Değinmeden geçmeyelim vites geçişleri çok hızlı ve neredeyse hiç hissedilmiyor.

Motorun sesi epey düşük ama bir o kadar da güçlü böyle olunca haliyle sürücünün de ayağına iyi hakim olması gerekiyor. Çünkü gaz pedalına biraz bastığınız da çok kısa bir sürede kız kadranın da 200km/s rakamını görebilirsiniz. 🙂

S serisindeki güvenlik asistanlarından bazıları şöyle, Aktif takip yardımcısı DİSTRONİC ve aktif direksiyon yardımcısı, viraj veya kavşak önceki seyir hızını otomatik olarak ayarlıyor. MULTİBEAM LED farlar ULTRA RANGE uzun farlar geceyi adeta gündüze çevirirken ROAD SURFACE SCAN sistemi yoldaki bozuklukları önceden tespit edip önlem alıyor. CURVE sistemin de ise virajda aracın yana yatma eğimini ayarlıyor. Gösterge paneli ise büyük bir dijital ekrandan oluşmakta. Yan yana iki adet yerleştirilen ekranların her biri 12.3 inç büyüklüğe sahip. Direksiyon ise dokunmatik yardımcı elemanlarla destekleniş durumda.

Şimdilik bu model için değineceğimiz konular bu kadar. En can alıcı noktaya da gelelim.. S serisinin keyfini sürmek için sadece bir otomobile ayırabileceğiniz 1.174.300 TL niz olması gerekmekte. Eğer bu kadar paranız varsa hiç düşünmeden alabilirsiniz.. 🙂

Yorum Yap

Yorum Yap