İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Mercedes Yeni A Serisi Araçlarını Tanıttı

Mercedes Yeni A Serisi Araçlarını Tanıttı

Mercedes Yeni A Serisi Araçlarını Tanıttı

2 Şubat 2018 tarihinde Mercedes, Hollanda’nın Amsterdam kentinde özel bir tanıtım gecesi düzenleyerek a serisi otomobillerinde yenilikleri ile yeni nesil olan araçlarının tanıtımını yaptı. Oldukça yoğun ilgi gören tanıtım için katılımcıların olumlu olarak geri bildirim yaptıkları bildirildi. Yeni teknolojilerin yanı sıra verimli motorları ile satışa sunulması planlanan araç son zamanların en çok ilgi çeken modellerinden biri oldu.

Benim izlenimlerim ise 3. jenerasyon olan bu seride bir üst modeli CLS ile çizgileri oldukça birbirine benzer hale getirilmiş. Agresif ve sportif çizgi hatlarının ön planda tutulduğu dış tasarım oldukça beğenimi kazandı diyebilirim. Ayrıca aracın iç ön kısımda bulunan yenilikler, ekranlar filan oldukça modern ve şık bir görüntü katmış araca. Ön kaputunun ise daha da keskin çizgilerle köpek balığına benzetilmiş olması oldukça havalı bir görünüm katmış 🙂

İÇ MEKAN DAHA MODERN!

A serisinde yapılan değişikliklerin en belirgin olduğu noktalardan biri ise iç kısım oldu. E serisinden oldukça fazla sayıda tasarım örneğinin alındığı yeni kabinde iç kısımda 64 farklı aydınlatma seçeneği bulunuyor. Aracı satın alan kişilere ise opsiyonel olarak iki seçenek sunulacak. İsteyenlere 7.1 inç büyüklüğünde çift LED ekranlı ön kabin tasarımı satılırken isteyen 10.1 inç büyüklüğünde tek ekrana sahip modelden satışı olacak. İç aksamlarda yapılan mekanik düzenlemeler sayesinde aracın içerisindeki kişi sayısına bağlı olarak oturduğunuz koltuğu esnetme şansına sahip olacaksınız. Bu da sizin araçta daha geniş bir alana sahip olmanızı sağlayacak. Ayrıca bagaj hacmi ise 370 litreye çıkartılmış.

3 FARKLI MOTOR SEÇENEĞİ

A serisi otomobillerde 3 farklı motor seçeneği ile satış imkanı olacak. A200 ve A250 serisi olan araçlar benzinli motora sahip iken A180 modeli ise dizel bir araç olacak. Araçların motor güçleri ise 1.4 ile 2.0 arasında olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap