İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Modifiye
  3. Modifiyenin Altın Unsurları

Modifiyenin Altın Unsurları

Modifiyenin Altın Unsurları

Ülkemizde son zamanlarda oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Modifiye denilince akla ilk gelen şey aracımızdaki iç ve dış değişikliklerdir. Aracımızın orijinal hali üzerinde bir takım oynamalar yapılarak veya farklı işlemeler yapılarak modifiyeli araçlar elde etmek mümkündür.

İç modifiyeden bahsedecek olursak aracın iç dizaynı veya motorda yapılan değişiklikler akla gelmektedir. Dış modifiye de ise farklı bir görünüme kavuşturulması için ek parçalar eklemek veya boya işlemleri akla gelmektedir. Genellikle maliyet olarak da daha az fiyatları kapsadığı için dış modifiye daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Modifiyeli Araç Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda modifiyeli araçlar konusunda parça bulmamız eskisi kadar zor değildir. Hemen her yerde modifiye parçaları satan yerlere ulaşmak mümkündür. İlk olarak aracın dış modifiyesine değinecek olursak estetik görünüm açısından neler yapılabileceğine bakmak gerekmektedir.

Audi Modifiyeli Arabalar

Cam Filmi

Cam filmi, modifiye alanının en basit aşamasıdır. Cam filmi sayesinde dışarıdan gelen güneşin keskin ışıkları veya gece karşıdan gelen araçların ışıkları kırılarak bu ışıklardan daha az etkilenmemizi sağlar. Araçların her kısmındaki camlara yapıştırılarak modifiyesi sağlanmaktadır. Çizilmez cam filmleri modellerinden bahsedecek olursak yani kalitesine göre çizilmeme oranı daha yüksek olan cam filmleri mevcuttur. Ayrıca ülkemizde ön cam filmi yasak olması durumundan dolayı ceza yeme riskine karşın daha ince 1 veya 2 numara cam filmleri yaptırılması daha mantıklıdır. Modifiye yapan firmalar veya işyerleri aracılığı ile uygun fiyatlara cam filmi yaptırılabilir.

Far Kitleri ve Neon Aydınlatma

           Modifiye nasıl yapılır sorusu için verilebilecek bir başka cevap ise far kitleri ve neon aydınlatma unsurlarıdır. Far kitleri dışında bir aydınlatma sistemi olan xenon aydınlatma aracımıza daha iyi bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca orijinal far kitlerinden daha fazlar aydınlatma sunmaktadır. Bu sistemi aracımıza uygularken sadece lamba olarak değil de far komple set olarak alınmalıdır. Bu sayede xenon farlarından daha iyi verim alınacaktır. Ayrıca xenon far kitleri alınırken uzun ve kısa olarak veya sadece kısa olarak modelleri bulunmaktadır. Uzun ve kısa modelinde çok fazla ışık yaydığı karşıdan gelen araç kullanıcılarının gözlerini alabilir. Bu nedenle genellikle kısa modelleri tercih edilmektedir.

Jantlar ve Lastikler

Öncelikle lastiklerden bahsedecek olursak, araç lastikleri araç modellerine göre belli boyutlarda olmaktadır. Aracımıza uygun modeller seçilmelidir. Bu sayede daha iyi yol tutuşu ve rahatlık sağlamaktadır. Jantlar ise yine aracımızın dış görünümünde büyük değişiklikler gösteren bir unsurdur. Araç lastiklerimizin boyutlarına göre jantlar seçilerek aracın yol tutuşunun daha iyi olması sağlanmaktadır. Ayrıca sonradan jant boyası yaptırarak farklı renklerde de kullanmak mümkündür.

Rüzgarlık

Aracın arka kısmına veya üst kısmına yapılan bir aksesuardır. Bu sayede aracımızın daha havalı ve güzel bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Modifiye nasıl yapılır cevabı için bu hususun da önem arz ettiğini belirtmek gerekir.

İç Modifiye

Genellikle araca güç artışı sağlamak amacıyla veya kısmen de olsa güzel bir görünüm sağlanması amaçlanarak yapılan modifiyedir. Bu aşamalardan kısaca bahsedecek benzinli veya dizel araçlarda tork ve beygir gücünün artışını sağlamak amacıyla motora yapılan bir takım eklemeler sayesinde aracın daha güçlü hale getirilmesidir.

Yorum Yap

Yorum Yap