1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Nedir Bu Bitcoin Diyenlere Detaylı Açıklama

Nedir Bu Bitcoin Diyenlere Detaylı Açıklama

Nedir Bu Bitcoin Diyenlere Detaylı Açıklama

Bir süre gündemden adı düşmeyen bitcoin, yeniden çok sayıda kişinin sık sık bahsettiği konular arasında yerini aldı.

Sanal Para Bitcoin

Sanal para kavramı, uzun yıllardır hayatımızda olan bir kavram. Peki, bitcoin nedir? Evet, bitcoin de bir sanal para. Sanal para – kripto para piyasası, bu paralar ile dönüyor. Bitcoin, coinlerin bir birimi. Coinler içinde büyük küçük sınırlamalar ile bu şekilde bir ifade biçimi var. Bu paralar onlara özel şifrelerin bulunması ile ortaya çıkıyor. Şifrelenmiş olan para birimleri olarak da geçiyor. Belirlenmiş olan o özel şifre üzerinden saklanması ya da harcanması mümkün oluyor.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin’i olan bir nasıl kullanacağı konusunda detayları bilmeli. Sahip olunan bitcoinin kullanılması için şifre üzerinden hareket edeceksiniz. Bakıldığında, şifre ile internet üzerinden online ödemelerin yapılıyor olduğunu göreceksiniz. Günümüzde sanal paraların yavaş yavaş hayatımızda büyük yer kaplaması ile birlikte, direkt olarak ödeme seçenekleri arasında BC yer almaya başladı. Direkt olarak o seçeneği işaretleyerek ödeme sayfasına giriş yapacaksınız. Ödeme işlemi sırasında şifre istenecek. Sizin vermiş olduğunuz şifre üzerinden ise bitcoin ile ödeme yapmak mümkün olacak. Sonrasında ödemenin gerçekleşmesi için bilgilerin doğrulması yeterli. Bitcoin haberleri güvenlik açıklamalarına yer veriyor.

Bitcoin Cüzdanları

Bitcoinin güvenliği önemli. Bilgisayarcılar tarafından çeşitli işlemler ile bulunan bu paralar, sizin olduktan sonra da diğer bilgisayarcılar tarafından bulunabiliyor. Bunun için sanal cüzdanlar kullanılıyor. Yani onların güvenliğini sağlayacak, farklı şifrelerin olduğu farklı cüzdanlar. Bu sayede iki şifre üzerinden hareket edilecek olduğundan paranızın güvenliğini en iyi şekilde sağlamış oluyorsunuz. Cüzdanlara bakıldığında, ekonomik ödemeler ile satın alabileceğiniz cüzdanlar olduğunu göreceksiniz. Elinizde olan bitocinin miktarına göre, uygun gördüğünüz güvenlikte bir cüzdanı satıl alarak ödemenin yapılmasını bu iki şifre üzerinden sağlayabilirsiniz. Güvenliğin sağlamış olması yeterli olacağından, direkt olarak cüzdanlar ile hareket edilebilir. Bİtcoin cüzdanları ile paranızı saklayabilir, sanal para ile alışverişlerinizde herhangi bir sorun yaşamadan ödemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bitcoin haberleri takip edilebilir.

Kaynak: https://www.coinhaberlerim.com/

Yorum Yap

Yorum Yap