İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Opel Adam 1.2 Slam İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Opel Adam 1.2 Slam İncelemesi

Opel Adam 1.2 Slam İncelemesi

Kişisel isteklerimizin özgür seçenekleri…

Bu yeni model Opel’in en cafcaflı araçlarından. Dilediğiniz renk ve tasarım zevkinizi seçebildiğiniz farklı kombinasyon özelliklerine sahip. Yani siz hangi rengi istiyorsanız ya da kendinize yakın hissettiğiniz stil hangisi ise size sunulan paket listesinden seçebiliyorsunuz. Siyah paketi seçtiğinizde gizemli misiniz veya sırlarla dolu bir tarzınız mı var? O zaman bu tam size göre. Yahut ADAM SLAM EXREME paketi. Size macera duygusunu kabartacak göz alıcı renkler barındıran bir heyecana sahip.

Bunun gibi daha birçok paketi zevkinize göre seçebileceğiniz Opel Adam 1.2 Slam size zevki dilediğiniz gibi seçme fırsatı sunarak bir nebzede olsa farklı olma fırsatını sunuyor. Hele ki dikiz aynasının üzerine splat efekti, sanki üzerine boya sıçramış gibi şirin bir hava katmış. Açıkçası elinizin altınızda Opel Adam 1.2 Slam varsa siz bir açıdan diğer herkesten farklısınızdır. Kendi stil ve renk zevkiniz işte burada devreye giriyor.

Peki, görüntüsü güzel fakat performansı nasıl?

Aslında dış görünüşten ziyade performans da her şeyden önce gelen bir şey. Hele ki uzun bir yolculuk ya da zorlu yol koşulları da dikkate alırsak, motorun gücü size güven aşılamalı ve uzun soluklu bir serüvene yelken açmalıdır diye düşünüyorum. 51 kw(70hp)beygir güçlü Opel Adam Slam, benzinli motordan oluşuyor. En son limitine ulaşabildiği hız 165 km. Torku güçsüz sayılmaz 115 nm, şehir içinde kesinlikle sorunsuz gidecektir. Ama yinede fazla risklere girmeden önce düşünmek gerekiyor.

Performansı küçük bir arabaya göre olması gereken bir düzeyde. Ne çok iyi, ne çok kötü diyebiliriz. 0 km-100 km arası 14,9 saniyede çıkıyor. Daha ne olsun öyle değil mi? Yakıt tüketimine fena değil. Şehir içi tüketimi 7,1 lt ve şehir dışı tüketimi 4,2 lt. bana kalırsa tasarruflu ve az yakıt tüketen bir araç. Bu Opel Adam Slam’ı dezavantajlıktan kurtarıyor. Yakıt deposu da 38 lt. Ortalama benzin tüketimi de 5,3 olunca, hatta km başı tüketimi 23 krş olursa benzin konusunda endişelenmek yersiz olur. Aracımız küçük bagaj hacmi 170 lt fakat bu ona yol tutuşu da oldukça sağlam bir özellik kazandırmış.

Siz sadece arkanıza yaslanın bırakın…

İç tasarımındaki sürüş asistanları da ayrı bir öneme sahip. Opel Adam Slam park etme sorununu da kendi yöntemleriyle çözmüş. City moduna aldığınızda direksiyon kontrolünü sizin akışına bırakarak zorluk derecesini en aza indiriyor. Tabi siz sadece arkanıza yaslanıp, tüm işi Opel Adam halletsin diyorsanız, park etmede sorun yaşayan sürücüler için harika bir yöntem geliştirilmiş.

Artık yeni üretilen birçok modellerden de alışık olduğumuz, II. Nesil Gelişmiş Park Pilotu ile bırakın, o otomatik zekasıyla kendi kendine park etsin. Ayrıca, acemi sürücüler için ter döktürmeyen bir yöntem olarak geliştirilmiş olan, “Kör nokta uyarı sistemi” (SBSA) kazayı en aza indirgemek için harika görünüyor. Sizin göremediğiniz kör noktadaki araçları tespit eden Opel Adam, sanki sizi tehlikelerden korurcasına uyarı sistemleriyle, kaza yapma riskinizi kesinlikle azaltan bir niteliğe sahip.

Renkli aydınlatan ışıklar

Opel Adam, başta da söylediğimiz üzere küçük bir araba. Sürücü koltuğunuza oturduğunuzda ilk fark edeceğinizin bu olmasıyla birlikte birde ilk oturuşta fark edebileceğiniz, sizi hoş bir ışık görseli karşılıyor. Kapıyı açın ve oturun hemen kapıyı kapatmadığınızda, Opel Adam’ın yedi farklı bölgede sizi saran bir canlılık renkleri hissedeceksiniz. Bu bile sizi tüm iş yoğunluğunu ve stresini birazda olsa azaltma imkanı sağlayacaktır. Şimdi kapıyı kapatın ve yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

Şimdi de hafifçe sönen ışıklarımız size ikinci saklı sürprizini sergileyecek. Loş aydınlatma gözleri gece yolculuğunda rahatsız etmeden oldukça yüksek bir teknolojik hava sunuyor. Ayrıca renk ışıklandırmasını istenilen parlaklığa ayarlayabileceğiniz renk değiştirme tuşu bile mevcut. Benim tavsiyem gece en güzel rengin maviye yakın tonların olduğu. Opel Adam Slam’ı daha yakından tanımak için gidip bir test etmenizi öneririm. Sonuçta arabalarımız ikinci evimiz gibidir.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 ay önce

    görüntüsü mini cooper gibi gelse de opelin her arabasının kendine özgü bir duruşu var.