1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Opel Mokka 1.4 Özellikleri Ve Teknik Analizi
Trendlerdeki Yazı

Opel Mokka 1.4 Özellikleri Ve Teknik Analizi

Opel Mokka 1.4 Özellikleri Ve Teknik Analizi

Özellikleri

Sıradanlıktan uzaklaşmak istiyorsanız Opel mokka tercihiz olacaktır. Artık sıradan tasarımlar ilginizi çekmiyorsa bu arabayı incelemelisiniz. Aramıza dıştan dıştan baktığınızda güçlü bir duruş sergiliyor. Opel Mokka’ya önden geniş ızgarası, ön far grubu, kaputtaki çıkıntılar ve keskin hatları ile çarpıcı duruş sergilenmiş. Yanda yuvarlak aynaları ile güçlü görünümüne daha bir belirginlik eklemiştir. Arka spoiller, arka grubunda yine yuvarlak tasarımı ile atletik ve sportif bir duruş sergilemektedir. Önde yanda ve arkadaki plastik kaplamalar siyah-gri renkleriyle şıklığına şıklık eklemektedir.

Dış tasarımın aksine içeride daha yumuşak hatlar kullanılarak konfor önemsenmiştir. Daha konforlu koltuklar dik biçimde tasarlanarak ergonomik olarak size rahatlık sağlamaktadır. Oturma pozisyonlu koltuklar tasarlanmıştır. Siyah ve kahve tonlarında döşeme malzemeleri kullanılmış ön tarafta ise pürüzsüz metalik detaylar krom gösterge halkaları ile klasik Opel kalitesi vurgulanmıştır. Kokpit tasarımı önceki Opellerle aynı tasarlanmıştır eğer daha önce Opel kullandıysanız yabancılık çekmezsiniz. İlk kez kullanıyor iseniz alışmak biraz zamanınızı alacaktır.

Direksiyon üzerinde bulunan kısa yol tuşları ile telefon, bluetoot, hız sabitleme ve müzik sistemini buradan kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda 7 inç’lik çözünürlüklü renkli ekranı ve geri görüş kamerası ile sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Bunun yanı sıra çift bölgeli kameraya sahip olan aramızda aradığınız konforu bulacaksınız. Bagaj hacmi 356 litre olarak tasarlanmıştır. Ayrıca arka koltuklar katlanabilir özelliğe sahip olduğundan bagaj hacmi artırabilmektedir. Boyutlarından bahsedecek olursak; uzunluğu 4278 mm, genişliği 1777 mm, yüksekliği 1658 mm olduğunu söyleyebiliriz.

Performans ve yakıt tüketimi

Opel mokka 1.4 motor Turbo benzinli otomatik vites 4900 devirde 140 Hp’lik güç, 1850 devirde de 200 Nm’lik güç üretiyor. 0-100 km hızlanmasına 10,7 saniyede ulaşırken, maksimum hızı ise 186 Km. Orta sertlikteki süspansiyonu ile konfordan ödün verse de şehir içi kullanımında gayet performanslı ve atik manevra kabiliyeti ile sürüş zevkinize hitap etmesini iyi biliyor. Geri görüş kamerası ile kolay park imkânı sunuyor.

En ekonomik sürüş keyfi

Opel mokka ekonomik yakıt tüketimi için yeni bir tasarım oluşturmuş. Özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde dur kalk yapan kişiler için start&stop sistemini geliştirerek yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Vites boşta araç park halinde iken motor kendiliğinden durmaktadır. Debriyaj pedalına basıldığında ise motor otomatik olarak çalışıyor. Eğer isterseniz bu stop&start sistemini tek bir tuşla devre dışı bırakabiliyorsunuz. Gösterge panelinde bulunan bu tuşla aracı bu aşamada yönlendirebilirsiniz. Start&stop sistemi gelişmiş bir jeneratör, marş dinamosu ve özel bir batarya kullanıyor. Aynı zamanda eco sürüş asistanı olarak bilinen sistemi ile yakıt kullanımını minimum hale getirmeyi hedeflemektedir.

Fiyat

1.4 Otomatik Turbo ecotec 140 hp fwd, 6 ileri otomatik vites için geçerli fiyatı; 73.630,34 TL – 87.484,00 TL fiyat aralığında bu arabayı bulabilmek mümkün.

Eğer bu arabaya ikinci el olarak sahip olmayı istiyorsanız fiyat aralığı biraz daha düşecektir. İkinci ellere bakıldığında fiyatın 67,000 TL- 67,500 TL aralığında olduğunu görmekteyiz. Bu aracın ikinci el olanını internet siteleri üzerinden bulabilmek mümkündür.

Opel kalitesinden şaşmayarak aynı zamanda güçlü ve konforlu bir tasarımdan yana seçim yapmak niyetinde iseniz Opel mokka iyi bir tercih olacaktır. Hem güçlü bir sürüş hem de konforlu bir yolculuk yapacak iseniz bu araba tam sizlere göre. Görünüşünde siyahın asaleti ile grinin gizemli büyüsünü yakalamış olan bu araba sizinde tutkunuz haline gelecektir. Opel rahatlı ve bu tasarımı ile tanışmak için daha ne bekliyorsunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap