1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij İncelemesi

Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij İncelemesi

OPEL MİNİVAN YAPARSA..

Bugün sizlerle Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij modelini inceleyeceğiz. Her şeyden önce araç piyasaya çıktığından beri değişik özellikleri yüzünden eleştiri oklarına hedef oldu. Opelin minivan tipi araçlarından olan Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij’in yakıt tüketimi çok fazla. Şehir içinde tam 9.7 litre yakıyor. Şehir dışında ise 5.8 litrelere düşüyor. 1364 CC lik silindir hacmiyle 140 beygir güç üretiyor.

Beygiri ne kadar kuvvetli olsa da hız ivmelenmesi çok kötü yavaş yavaş hızlanan hızlandı mı da tam hızlanan bir araç anlayacağınız. 0 – 100 km hızlanmasını 10.9 saniyede gerçekleştiren Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij bence o kadar yüksek yakıtın hakkını veremiyor performans olarak. Büyüklüğünden midir bilinmez ama biraz daha az yaksaydı daha iyi olabilirdi.

ÇOK GENİŞ, RAHAT VE KONFORLU

Genişliği tam 2 metre ki zaten araç rahatlık ve konfor bakımından fevkalade. Özellikle aracın içi oturma odası gibi tabiri caizse. Değişik bir özellik demiştim yukarıda değişik özellikten kastım şöyle ki bu araçta istenildiğinde bagajın kişilik koltuk haline dönüşmesi ve arabanın toplamda 7 kişilik olması ve istenildiğinde arka koltukların yatırılıp bagaj haline gelmesi ve arabanın kişilik olması. Bu bazı kişiler için harika bir özellik olabilir. Çok kullanışlı bir özellik.

Yıllık vergisi 859 TL olan Opel Zafira Tourer 1.4 Enjoy Prestij’in ön konsolu çok hoş bir görüntüye sahip. ABS, ESP, Park sensörü, Hız sabitleme sistemi, Yokuş kalkış sistemi gibi önemli özellikleri var. Sunroof’lu modellerinde sunroof açılabilir değil sabit açık bir şekilde duruyor ve bu bazen sorun yaratabilir. Özellikle güneşli havalarda.. Zafira’nın birkaç modeli var fakat ben sadece bu modelini sizlere anlatıyorum dikkatiniz çekerim söylediklerimi başka modellere yorup yanlış bilgi verdiğimi düşünmenizi istemem.

FİYATI EL YAKIYOR

Tüm bunlardan ayrı fiyatına gelecek olursak 0 km fabrika çıkış fiyatı 82,000 TL… İkinci el piyasasında ki fiyatı ise 68.000 TL’ye düşmüş durumda. Fakat bu modelin bakın dikkatinizi çekerim ‘bu modelin’ ikinci el piyasası hiç denecek kadar yok. Alan satmıyor veya alan çok az kişi vardır orasını bilemem fakat arabayı aldıktan sonra satmanız biraz zor olabilir bunu da düşünerek bakın araca. Bu yakıt tüketiminde ki bir araca ayriyeten minivan bir araca bu para verilir mi bilemem ama ben vermem.

Yorum Yap

Yorum Yap