1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otomobil Devi Olan Fransız Renault ve Japon Nissan Tek Markada Birleşiyor
Trendlerdeki Yazı

Otomobil Devi Olan Fransız Renault ve Japon Nissan Tek Markada Birleşiyor

Otomobil Devi Olan Fransız Renault ve Japon Nissan Tek Markada Birleşiyor

Renault ve Nissan birleşiyor

Dünyaca ünlü iki otomobil devi olan Renault ve Nissan birleşme kararı aldıklarını açıkladılar. Peki bu durumda birleşme nasıl gerçekleşecektir. Bu tipte birleşmelere genellikle şirket evliliği adı da verilmektedir. Bu tarz durumlarda iki şirket genellikle bir marka çatısı altında birleşmeyi seçerler.

Bu iki şirketin birleşeceği haberi yıllardır aslında kafamızda yer etmişti. Çünkü iki şirkette ürettikleri otomobillerde ortak parça kullanıma yönelmişlerdi. Bu ne demek oluyordu. Bu iki firmada ürettikleri otomobillerde iki markanın parçalarını ortak kullanmak oluyordu.

Bu şekilde de maliyet en aza indirilmiş oluyordu. Yani Nissan markalı araçlarda Renault üretimi aküler veya Renault marka araçlarda Nissan logolu devir daim hortumları görmemiz aşina olduğumuz durumlar olmuştu. Bu şekilde ortak parça kullanımı bu şirket evliliğini bize bir nebze olsa da aslında açıklıyor. Sonuç olarak iki rakip firma gibi gözükseler de üretim bantları ortak çalışıyordu.

Şirket evliliği nedir?

Şirket evliliği, iki şirketin beraber çalışması anlaşması da denilebilir. Bu tarz şirket evliliklerinde genel olarak bir şirket çatısı altında tüm güçler birleştirilir. Daha sonra tüm ticari faaliyetler bu şirket çatısı altından devam eder. Bu tarz şirketlerin anlaşması durumlarına şirket evliliği denir.

Renault mu Nissan mı hangi isimle devam edilecek

Renault ve Nissan otomobil şirketlerinden henüz konu ile ilgili herhangi bir bilgi gelmediğinden ötürü kesin bir şey söylemek şu an için imkansızdır. Yalnız toplumda oluşan kanıya göre bu iki otomobil devinin Renault markası adı altında birleşmeleri daha fazla beklenmektedir. Bu durum çoğu koyu Japon Nissan severi üzebileceği gibi Renault sevenleri de sevindirecek bir durum olurdu.

Yorum Yap

Yorum Yap