1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Otomobil Dünyasından Haberler

Otomobil Dünyasından Haberler

Otomobil Dünyasından Haberler

YANDEX’İN SÜRÜCÜSÜZ ARACI YOLLARA ÇIKTI

Hayatın her alanında rekabeti paylaşan iki ülke! Amerika ve Rusya. İnternet’in dev arama motoru Google’ye rakip olarak çıkan Rus arama motoru Yandex iş alanında Google ile rekabet edebilmek adına yapılan tüm adımları birebir takip ediyor. Bu takibin son hamlesi de otonom araç oldu.

İlk kez Moskova sokaklarında test amaçlı sürüşe çıkartılan araç ilk testlerde oldukça olumlu puan aldı. Geçtiğimiz aylarda Uber ile iş birliği yaparak çeşitli alanlarda piyasaya giriş yapan Yandex’in araçları hakkında merak edilen en büyük soru, Yandex’in yayın yaptığı ülkelerde çeşitli hava şartlarında otonom aracının performansı idi. Moskova’da yapılan testler normal hava şartlarının yanı sıra karlı ve buzlu yollarda yapıldı. Yapılan testleri başarı ile geçen araç kısa sürede tamamen caddelere iniş yapmış olacak.

MERCEDES-S SERİSİ ÜLKEMİZDE SATIŞINA BAŞLANDI

İlk önce amiral gemisi S serisi sedan versiyon araçlarını ülkemizde satışa sunan Mercedes, yeni bir karar alarak S Serisi Coupe model araçlarını da ülkemizde satışa sundu. Hem teknolojinin hem de sportif görünümün bir araya geldiği araç için şimdiden sipariş sayısı oldukça yüksek. Her anlamı ile dolu dolu olan bu aracın ülkemizde satış fiyatı vergiler dahil fiyatı eklendiği zaman hatırı sayılır bir paranın gittiğini hatırlatmakta yarar var. Aracın ülkemizde satış fiyatı ise tam tamına  1.260.000 Türk Lirası. Evet yanlış duymadınız bu canavar araca sahip olmak için 1 milyon TL’den fazla bir parayı ödemek zorundasınız.

BMW İ8 ROADSTER! YOLLARIN ELEKTRİKLİ CANAVARI

Alman araba üreticisi BMW çıkardığı İ8 modeli ile oldukça ses getirmişti. Hem elektrikli hem benzinli yapısı ile sportif çizgileri bir araya getirdiği İ8 aracı kimileri tarafından çok beğenilse de kimileri BMW çizgilerini yansıtmadığını iddia etmişti. Düşük bir elektrik tüketimi ile oldukça uzun mesafe kat eden araç için yapılan yeni model İ8 Roadster yakın bir zamanda satışa çıkartılıyor.

Bana kalırsa oldukça şık hatlara sahip olan bu araç performans ve güç açısından da oldukça verimli olmasına rağmen fiyatlarındaki yükseklikten dolayı beklenilen ilgi seviyesine ulaşamadı. Resmi olarak doğrulanmasa da kulislerde dönen dedikodulara göre bu araç İ8 için son model olabilir. Bu aracın satış fiyatı ise duyurusu yapılan açıklamaya göre 163.000 $ olarak belirlendi.

Yorum Yap

Yorum Yap