1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Peugeot 106, 206, 306 Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları Ve İpuçları
Trendlerdeki Yazı

Peugeot 106, 206, 306 Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları Ve İpuçları

Peugeot 106, 206, 306 Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları Ve İpuçları

Araba alınırken dikkat edilmesi gereken pek çok konu vardır. Bunlardan en önemlileri; alacağım araba ihtiyacımı karşılayacak mı? Yakıt tüketimi konusunda beni ne kadar masrafa sokacak? Yedek parçaları konusunda uygun fiyat ve bulunabilirlik konularında zorluk çekecek miyim?

En önemli konuların başında gelen ihtiyaca cevap verebilmek vardır. Alacağınız araba beni istediğim şartlarda istediğim yere götürebilir mi? Yakıt tüketimi konusunda ekonomiyi zorlaması da tercih edilme ya da edilmeme sebeplerinden biridir. Araç arızalandığında tamir süresi, tamir maliyeti gibi konularda sıkıntı yaşanmaması için yedek parçası kolay temin edilebilmeli ki araç kullanımında zorluklarla karşılaşılmamalı.

Bu konular dikkate alındığı zaman tercih sıralarında en üst sıralara kadar tırmanabilen bir araba markasından söz edebiliriz: Peugeot. Peki, her modelini tercih etmeli miyiz? Her arabada olduğu gibi bu markanın modelleri arasında da seçim yaparken ihtiyaca göre model seçmek tabi ki önemlidir. Alınan araç sizin şartlarınızı tamamen sağlamıyorsa bir daha düşünün. Yanlış seçim yapmak sizi zorlayabilir.

Küçük Ve Ekonomik Bir Model Arayanların Tercihi Ne Olmalıdır?

Hatchback modelleri ön planda ve çok da tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkan Peugeot 206 belki de markanın en çok tercih edilen modellerinden biridir. 1.4 motoru ile çok fazla güçlü olmasa da motor modifikasyonu sayesinde 2.0 177 Hp motora kadar yüksek modelleri bulunan modelde yolda kalma gibi bir sorununuzun olmayacağı kesindir. Yakıt tüketimi konusunda, karbon emisyonu konusunda da çevreye duyarlı ve ekonomi açısından da cepleri düşünen bir motora sahiptir. Çok noktalı enjeksiyona sahip motoruyla şehir içinde en fazla 8.9 Lt/100 km yakıt tüketimiyle gayet ekonomik de bir motora sahiptir. Tercih edilen diğer modellere göre biraz minimal bir yapıya sahip olsa da en düşük 250 lt bagaj hacmi ile 5 adet koltuğuyla ortalama bir ailenin bile çok rahat, ekonomik ve kullanışlı olabileceği bir model olarak tercih edilebilir.

Peki, daha yüksek standartlara sahip bir model isterseniz?

Diğer modellere göre tercih edilmese de Peugeot 306 1993 yılında üretimine başlanan bir modele göre oldukça kullanışlı ve seçim sıralamasında en üst sıraları hakkeden bir modeldir. 1.4 en düşük motor, 4 silindir ve minimal yapısıyla dikkat çeken modelde yakıt tüketimi açısından da kullanıcının ekonomisi düşünülmüştür. Şehir içinde 7.2 lt/100km yakıt tüketimi ile kullanıcıların yakıt konusunda yüzünü güldüren modellerdendir. Uzun yol için aranan araçlar listesi yapmak istenildiğinde 60 lt yakıt tankı ile liste başına eklenebilecek araçlardan bir tanesidir. 72.3 dB gürültüsü ile de kullanıcısına gayet rahat bir sürüş sağlamaktadır. AVRO 3 standardına sahip araç çevre kirliliğine fazla sebep olmadığı gibi tercih edilen modeller arasında memnun kalınan en iyi modellerden biridir.

En Son Seçenek Olarak Daha Küçük Ve Ekonomik Tercih

Hatchback modellerinin en ekonomik ve daha avantajlı kullanımı ile karşımıza çıkan Peugeot 106 1991 yılında piyasaya sürülmüştür. 3 kapılı modeli Zest en çok tercih edilen modifikasyonlardan bir tanesidir. Şehir içinde 6.69lt/100km ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş model adeta bir yakıt cimrisidir. Depo hacmi 45 litre olduğundan uzun yolculuklar için fazla tercih edilmeyen bir modeldir. Emisyon konusunda 1 kilometrede yaydığı yaklaşık 0.5 gram CO2 ile çevre dostu ve şehir içi ulaşım aracı olarak kullanılabilir. 72.8 dB gürültü seviyesi ile diğer modelleri gibi kullanıcıya rahat ve gürültüsüz bir kullanım sunan model küçük ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği bir modeldir.

Yorum Yap

Yorum Yap