1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Peugeot 208 Nasıl? Alınır Mı?
Trendlerdeki Yazı

Peugeot 208 Nasıl? Alınır Mı?

Peugeot 208 Nasıl? Alınır Mı?

DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ DİKKAT ÇEKİYOR!

Uzun zamandır beklenen Peugeot 208 karşımıza çok hoş bir tasarımla çıktı. Oldukça sade ve tasarımı güzel olan bu model şimdiden çok konuşulacak gibi duruyor. Sokaklar da gün geçtikçe daha fazla 208 görür olduk. 1.2, 1.4 ve 1.6 seçeneklerinden biz bu yazımızda 1.4 Hdi modelini kaleme aldık. B segmentinde ki bir arabaya göre oldukça ekonomik bir yakıt harcamasına sahip. Peugeot 208 1.4 Hdi şehir dışında 3.4 lt tüketirken şehir içinde bu rakam 4.4 lt’ye kadar çıkıyor. Km’de sadece 17 kuruş yakarak sınıfında ki diğer araçların 1 adım önüne geçiyor. 50 lt gibi bir yakıt deposuna sahip fakat az yakması bunu bir sorun halinden çıkarıyor. 1397 CC’lik silindir hacmine sahip Peugeot 208 1.4 HDİ 68 hp güç üretip maksimum 160 Nm tork’a çıkabiliyor. 0-100 km hızlanması ise 13.5 saniye.

Peugeot 208 Alınır mı ?

DİKKAT ÇEKİMİ TASARIM

5 ileri vitesten oluşan bu modelin vites geçişleri de gayet zevkli ve sessiz hal almış. Aracın arka tarafına gelirsek fabrika çıkışı spoiler araca değişik bir hava katmış. Dışarıdan bakıldığında çok hoş bir görüntüye sahip gerçekten. Bagajı 286 lt hacmiyle geçerli notu fazlasıyla kullanıcılarından almakta.

Tam bir şehir içi arabası olan bu model az yakmasının yanı sıra doğa dostu bir motora sahip. Havaya saldığı karbondioksit oranı sadece 98 gr ki bu diğer araçlara göre çok çok düşük bir rakam. Peugeot’un bu modelinin yıllık vergisi 859 Tl.

Aracın iç kısmına göz atarsak gerçekten güzel ve donanımlı bir konsola sahip. İç donanımda ki Piano Black kaplamalar aracın kalitesini arttırmış gerçekten. Dolu diyebileceğimiz bir donanıma sahip 208’in değişik bir tarafı ise direksiyon simidinin küçüklüğü. Çoğu araçlarda direksiyon simidinin arasından gözükürken bu araçta direksiyon simidinin üzerinden gözüküyor. Bu kısa boylu olanlar için veya alçak oturmak isteyenler için sorun oluşturabilir fakat koltuğu ayarladıktan sonra çokta bir sorun olacağını düşünmüyoruz.

FİYATLAR ALINABİLECEK SEVİYE DE

Piyasaya 51.000 TL’den başlayan fiyatlarla sürülen Peugeot 208 1.4 HDİ’nin ikinci el piyasasında fiyatları 32.000-33.000 TL’lere kadar düşmüş durumda ve yeni çıkan bu kasa alındıktan sonra rahatlıkla satılabilen satılması kolay olan bir araç. Yol tutuşu çok beğenilmeyen bu model f1 şanzımana sahip. B segmentinde ki araçlara göre tasarım ve teknik açıdan göz kamaştıran bu araç sürüş zevki ve yol tutuşu bakımından beklentilerin altında kalmış. Fakat az yakıt ve hoş görüntüsüyle alıcılarına cazip gözükmeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap