1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Renault Scenic 1.5 Dci İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Renault Scenic 1.5 Dci İncelemesi

Renault Scenic 1.5 Dci İncelemesi

GENİŞLİK SİZİ HİÇ BU KADAR MEMNUN ETMEMİŞTİ

Sizlerle bugün Renault’un Scenic 1.5 Dci icon marka aracını inceleyeceğiz. Renault’un son zamanlarda geliştirdiği Scenic modelleri arasında en çok tutulan ve beğenilen araçlarından birisidir. Trafikte pekte aşina olmadığınız yapıda araçlar üreten Renault son yıllarda yaptığı AR-GE çalışmaları ile bu modeli üst seviyeye çıkartmak için pek çok atak yapmış oldu. Renault’un sizin için geliştirmiş olduğu modelinde 1461 CC motor gücü ile karşınıza çıkıyor. 110 HP beygir gücü ve 240 Nm tork gücü ile gerçekten ortalamanın üzerinde bir motor gücü ile donatılmıştır. 1.5 motor dizel olarak üretilen araç yakıt tüketiminde de oldukça cimri.

Şehir içi 100 km. de yakıt tüketimi 5.8 lt. olarak belirlenmiş. Şehir dışı yakıt tüketimi de 100 km. de 4.3 lt. olarak belirlenmiş. Ortalama yakıt miktarı 4.9 lt olarak ekonomik bir aracın habercisidir. 60 lt. kapasiteli yakıt deposu ile tanzim edilen araçta km. başına yakıt tüketimi yaklaşık 19 kuruştur. 0-100’ye ulaşma süresi 12.3 sn. ile ortalama bir rakamdadır. 6 ileri şanzımanı ile araç çok fazla güç harcamadan maksimum kilometreye ulaşabiliyor. Kullanım kolaylığı sağlayan bu vites sayısı ile herkes aracını zorlanmadan kullanabilmektedir.

KLAS BİR ARAÇ

Herkes için rahatlığın yanında konforun ve güvenliğinde ön planda olduğu Renault Scenic 1.5 Dci icon birçok yönü ile piyasadaki yerini almıştır. Araç içerisinde yer alan güvenlik ve konfor özelliklerine örnek vermek gerekirse; Sürücü Hava Yastığı, Yolcu Hava Yastığı, Yan/Perde Hava Yastığı, ABS (Antiblokaj Fren Sistemi), EBD (Fren Güç Dağılım Sistemi), ESP (Elektronik Denge Sistemi), ASR (Çekiş Düzenleme Sistemi), Park Sensörü / Sistemi, Elektronik Park Freni gibi güvenlik özelliklerinin yanı sıra Klima / İklimlendirme, Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi) Yol Bilgisayarı, Direksiyondan Kumanda Sistemi, Ön Kol Dayama Ünitesi gibi konfor sağlayan özellikler de yer alır.

Yokuş kalkış desteği ile kadın sürücülerinde tercihleri arasında olabileceğini gösterir. Genel anlamda kalkış problemi yaşayan kişilerin bu sistem sayesinde sorunsuz bir şekilde kalkış yapmasına olanak sunulmuştur. Bu kadar çok özellik belki de son zamanlarda birçok arabada yer alıyor ama bu özelliklerden başka pek çok ekleyip kaldırabileceğiniz özelliği Renault sizlere sunuyor. Tabi bu değişiklikleri yapabilmekte aracın sizin için fiyat farkına gidecek olmasıdır.

GENİŞ İÇ HACİM

Araç kullanım rahatlığı vermesinin yanı sıra geniş iç hacmi ile de konforlu ve rahat yolculuk etmenin de zevkini çıkarttırıyor. 4366 mm uzunluğa sahip olan araç, 1845 mm genişliğe sahiptir. Yükseklik 1640 mm olarak planlanan aracın ağırlığı da 1432 kg. dır. Geniş bagaj hacmi ile uzun yolculuklara gittiğinizde bagaj sorunu yaşamayacak ve valizlerinizi rahatlıkla sığdırabileceksiniz. Minivan özelliği ile aracın genişliğine söylenecek pekte bir söz bulunmaz açıkçası. Minivan olması aracı diğer binek araçlardan ayıran temel özelliklerden de biridir. Zaten yukarıda da belirtmiştik özelliklerinin birçoğu diğer araçlar ile hemen hemen örtüşür diye. İşte iç hacminin genişliği sayesinde bu ismi almasına da hak kazanmıştır.

FİYATLANDIRMAYA BİR GÖZ ATIN

Bu seviye de bir dizel bir araç için aile arabası demek pekte yanlış olmaz. Özellikle kalabalık olan ve şehir dışına sık ziyaretlere giden kişilerin seçebileceği bir araba olma özelliği ile araç su anda 72.000 seviyesinde alıcı buluyor. Tabi aracın ikinci elini de özellikle temiz olanlarını tercih etmeniz ve az kilometreye sahip olanları seçmeniz koşulu ile 65.000 ile 70.000 arasında bulabilmeniz mümkün.

Yorum Yap

Yorum Yap