1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Seat Leon Cupra 2018 Fiyatı ve Araç Özellikleri

Seat Leon Cupra 2018 Fiyatı ve Araç Özellikleri

Seat Leon Cupra 2018 Fiyatı ve Araç Özellikleri
2

2018 MODEL SEAT LEON CUPTA R İNCELEMESİ

            2018 Yılı ile birlikte aramıza katılmaya hazırlanan Seat Leon Cupra ilk olarak 2017 yılında Frankfurt otomobil showun da yer alacağı açıklanan araçlardan biri olan Seat Leon Cupra eski modellerine nazaran daha sert, daha dinamik, ve daha keskin hatlara sahip olarak üretildi. Sizleri ve bizleri üzecek tek nokta ise sınırlı sayıda üretilmesi oldu.

            Seat Leon Cupra R incelemeye başladığımızda aslında çok fazla bize yabancı olmayan R harfine ithaf en Golf R den geldiğini anlıyoruz. Nedeni ise her iki aracında dört çeker olması gibi gelebilir ancak durum böyle değil. Peki R harfi neden 2018 Model Seat Leon Cupra’da kullanılıyor? Bunu ilerledikçe anlatmaya çalışacağız.

 TASARIM

            2018 Model Seat Leon Cupra denince direk spor, agresif, seri ve geçtiği her yoldan ben buradayım diyerek geçeceği hissiyatını doğurduğunu biliyoruz. Bunu sadece biz değil üreticileri ve tasarımcıları da biliyor olmalı ki eski modellerine nazaran daha radikal kararlar alarak çıtayı iyice yükseltmişler. İlk gözlemlendiğinde daha sert ve keskin hatlara bürünen 2018 model Seat Leon Cupramız özellikle fabrika çıkışından farklı jant renkleri ile daha ilgi çekici hale geliyor. Ön ve arka farlarında kullanılan şerit ve ince led gündüz farları albenisine değer katıyor. Dikiz aynasından, ön panjuruna, egzoz borularına kadar tamamen yenilikçi bir tasarım çıkıyor karşımıza.

İÇ TASARIM

            2018 Model Seat Leon Cupranın kabinine kafamızı sokup, şoför koltuğuna oturduğumuzda ise bizi dış hatlarında olan değişikliklerinden ziyade alışa geldiğimiz tasarım bizi karşılıyor. Özellikle direksiyon simidin de bir farklılık görünmezken, kadranlarda da çizgilerini bozmamışlar. 7” genişletilmiş ekran ve dokunmatik özelliği ile sürüş sırasında aradığınızı daha rahat bulmanıza imkân sağlamışlar. Teknolojiyi bolca kullanmalarına rağmen bütün donanımın çok basit ulaşılabiliyor olması ise artı bir avantaj.

MOTOR

Eski modellerine göre pek bir farklılık bulunmayan 2018 model motorunda da aynı özellikler kullanılmış gibi kaputun altında yine bizi bekleyen TSİ iki litrelik bir motor bizi bekliyor. 6 ileri manuel şanzımanda 310 ps güç sunarken DSG vitesle 300ps güç bizleri karşılıyor

GÜVENLİK

Yapılan tüm Euro testlerinden 5 yıldızla geçmeyi başarmış bir araç 2018 MODEL SEAT LEON CUPRA.

Haa birde, R yi söylemiştik evet benzerlik sebebi Volkswagen grubun ürettiği diğer bir araç olan GOLF R ile benzer motor gücüne sahip olmasından kaynaklanıyor ve Volkswagen R harfini kullanmaya devam edecek gibi duruyor. Sonuçta tutulan ve sevilen bir seri yakaladılar.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Hastasıyım bu markanın modeline bilmeyenler için bilgi paylaşımı çok detaylı. Teşekkür ederim .

  2. Otomobilinceleme
    11 ay önce

    Rica ederim, Leon Cupra gerçekten güzel bir detay olmuş. 🙂