1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Sedan Otomobil Özellikleri Artıları Ve Eksileri
Trendlerdeki Yazı

Sedan Otomobil Özellikleri Artıları Ve Eksileri

Sedan Otomobil Özellikleri Artıları Ve Eksileri

 Araba kullanmak çoğu insan için vazgeçilmezdir. Otomobilleri çok seven insanlar seçim yapmakta zorlanabilirler. Sedan, otomobil tiplerinden biridir. Sedan genellikle büyük ve geniş araçlar için kullanılır. En az 4 veya daha fazla koltuğu olan araçlardır. Bagaj çıkıntısı fazlaca belli olur. Bagajı büyük olduğu için ve içi geniş olduğu için genelde aileler tercih eder. Türkiye de genellikle sedan otomobiller tercih edilmektedir.

 Sedan Otomobil Modellerinin Artıları

 – Eşya saklama kapasitesi fazladır.

 – Koltuk alanları geniştir.

 – İkinci el piyasasında genellikle popülerdir.

 – Geniş oldukları için uzun yolculuklarda tercih edilirler.

 – Sedan otomobillerin güçlü bir görünümleri vardır.

 Sedan Otomobil Modellerinin Eksileri

 – Modelinden modeline değişmekle birlikte fazla yakıt tüketimi yapabilirler. Ve bu yüzden zorlayıcı olabilirler.

 – Gövdeleri geniş olduğu için; sürtmeye, çarpmaya daha müsaittirler.

 – Araçlar geniş olduğu için park yeri bulmakta sorun yaşanabilir.

 Hatchback Modellerle Karşılaştırılması

 Hatchback modelleri genellikle sedan modeline göre yakıt konusunda daha tasarruflu olarak bilinmektedir. Hatchback otomobiller daha küçük ve toplu araçlardır. Bu yüzden park yeri bulmak daha kolaydır. Daha sportif bir görünümleri vardır. Hatchback otomobillerin bagaj hacmi daha küçüktür. Bu yüzden aileler genellikle bu otomobilleri tercih etmezler. Otomobilde güçlü bir görünüm isteniyorsa sedan modelleri daha iyi olabilir.

Çünkü sportif bir görünüm genelde güçlü bir görünümü temsil etmek isteyen insanlar için yeterli olmayabilirler. Sedan otomobillere göre hatchback otomobillerin iç hacmi daha kısıtlıdır. Ve bu yüzden geniş ailelerin bazı ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Mesela çocuğu olan bir aile otomobillerinin arka kısmına bir bebek koltuğu koymak isteyeceklerdir. İşte bu sedan otomobillerde daha mümkündür. Çünkü sedan otomobillerin iç hacmi hatchback otomobillere göre daha geniştir. Aslında biraz tercih meselesidir. Otomobilinizin özelliklerini nasıl istiyorsanız ona göre seçebilirsiniz

Yorum Yap

Yorum Yap