1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Tamirci Seçimi Nasıl Olmalı? İyi Usta Seçmenin Önemli Ayrıntıları
Trendlerdeki Yazı

Tamirci Seçimi Nasıl Olmalı? İyi Usta Seçmenin Önemli Ayrıntıları

Tamirci Seçimi Nasıl Olmalı? İyi Usta Seçmenin Önemli Ayrıntıları

Araç satın almadan önce iyi araştırma yapmak ne kadar önemliyse satın aldıktan sonra kaliteli bir usta bulmakta o kadar önemlidir. Ülkemizde teknik servis mi? Yoksa oto sanayi mi? Tartışmayı uzunca yıllardır yapılıyor. Tamirci seçimi nasıl olmalı? İyi usta seçmenin ana yolları nelerdir? Bu yazımızda sizlere aktaracağız.

kadin oto tamircileri yetisiyor h252569 bb535 - Tamirci Seçimi Nasıl Olmalı? İyi Usta Seçmenin Önemli Ayrıntıları

Tamirci seçiminde ilk kural her tamirciye güvenmemektir. Bunu asla unutmayın. Aracınız ile ilgili bir sorun varsa ilk tamirciye götürdüğünüzde detaylı bilgi alın. Tamir ücretini sorun. Arızalı parçaları tek tek öğrenin. Hangi parçalar değişecek. Değişen parçalar 2. El mi takılacak yoksa sıfır mı alınacak. Tüm bunları detaylı bir şekilde öğrenin. En az 2 ustaya götürün ve ustanın sizi ikna etmesini değil ustanın size doğru bilgiler vermesini sağlayın. Bir kaç ustaya aracınızı götürmek ve sorunu iyice anlamak araç sahipleri için kesinlikle oldukça iyi bir karar olacaktır. İlk usta size doğruyu söylese bile emin olamazsınız. O yüzden birden fazla ustadan onayı almak gerekir.

Her Ustaya Güvenmeyin

İlk defa gitmiş olduğunuz bir tamirciye de asla güvenmeyin. İşini iyi yapan ustaların olduğunu biliyoruz ancak kötü işçilik yapan ve araç sahiplerine yalan söyleyen oto tamircilerin varlığı da biliniyor. İyi usta referansı bol olan ustadır. Eğer birileri size bu ustaya git kesinlikle memnun kalacaksın tarzında kesin cümleler kuruyorsa o ustaya aracınızı gösterin. Ancak yine de körü körüne güvenmemek gerekiyor. Bir kaç deneme yapabilir ve aracınız ile ilgili ufak sorunları çok fazla güvenmediğiniz ustalara göstererek onların haberi olmadan test edebilirsiniz. Kesinlikle her ustaya güvenmek her sanayide araç tamiri yaptırmak gibi hatalara düşmeyin.

Bir önceki yazımız olan Rampada Araba Kaldırma Ve Püf Noktaları başlıklı makalemizde Rampada Araba Kaldırma Püf Noktaları, rampada araç kaldırmak ve yokuşta araç nasıl kaldırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap