1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ticari Çıkması Araba Alınır Mı?

Ticari Çıkması Araba Alınır Mı?

Ticari Çıkması Araba Alınır Mı?
1

Araba kategorisi, birçok kategoride oldukça farklı özelliklere sahiptir. Aracın motoru, kaportası, kilometresi, hasar kaydı, modeli ve benzeri birçok özelliği, fiyatını belirleyen hususlardır. Oto alım satım kategorisinde, ticari çıkması seçenekleri, diğer kategorilere göre daha farklı özelliklere sahiptir.

Ticariden Çıkma Arabalar

Ticari amaçlı araçlar, hususi yani şahsi kullanılan araçlara göre daha fazla yıpranır? Ancak, bakım hususunda kullanıcılar daha titiz davranırlar. Günlük düzenli kullanıldığı için, bütün bakımlar özenle takip edilir. Hususi araçlara nazaran daha yorgun olan bu araçlar, daha bakımlı olabilmektedir. Ticari çıkma araba satın alacağınız zaman, aracın temiz olmasına dikkat etmek gerekir. Bütün ağır bakımları yapılmış ve ağır hasarı olmayan araçlar, bu kategoride daha çok tercih edilmektedir.

Vergisi fazla olan ve vizesi yıllık olan araçlar, şahsi yani ticari olmayan araçlara nazaran bu kategoride dezavantajlıdır. Ticari özelliklere sahip araçların avantajı, iş kategorisinde önemli olmasıdır. Ayrıca ticari araç dışında araçları ticari amaçla kullanmak yasaktır. Bu kategoride trafik ceza yazmaktadır.

Taksi Çıkması

İnsanları bir yerden bir yere ücret karşılığında götüren ve genellikle sarı renk olan binek araçlara taksi denilmektedir. Bu araçlar günlük kilometre yapar. Bu araçların kilometresi fazla olur ve motoru bir kaç kez rektefeye girer. Bu nedenle taksi çıkması araçlar daha ucuz olur. Bu kategoride araç alacağınız zaman, aracın bakımlı olmasına ve bütün büyük bakımlarının yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Fazla yıpranmamış ve fazla kilometre yapmamış taksi kategorisinde araçlar daha fazla rağbet görmektedir. Bu kategorideki araçlar sarı olur. Bu nedenle fiyat kategorisinde daha ucuzdur.

Nemli ve engebeli şehirlerin taksileri çok yorgun olur ve bu şehirlerden araç almak başlı başına sorundur. Düz bir yapıya sahip olan ve taksi sektörü fazla gelişmemiş şehirlerden ticari araç alımı yaparsanız, daha düzgün seçenekleri satın alabilirsiniz. Bu kategoride ürün satın alacağınız zaman, yapacağınız en önemli işlem, kilometre ve araç bakımı kategorisinde gerekli incelemenin yapılmasıdır.

Orjinal Özellikler Önemlidir!

Araç alımından en önemli konu orijinalliktir. Araç alacak kişiler, bakımlı, fazla kilometre yapmamış kaliteli araçları satın almaktadır. Bu kategoride araç satın alınacağı zaman, kaporta, motor, şanzuman, elektrik aksamları, aynalar, farlar, ön düzen ve diğer aksamlar incelenmelidir. Bu kategorideki en önemli problemlerden biri vergi ve muayenedir. Vergisi ödenmiş ve muayene problemi olmayan araç bulmak oldukça zordur. Az kilometre yapmış, bakımlı ve resmi problemi olmayan araçlar bu kategoride satın alınabilir. Taksi kategorisindeki araçlarda ayrıca sarı renk problemi vardır. Satın alacağınız çıkma aracın markası da önemlidir.

Bazı araçlar bir milyon kilometre garantili iken, bazı araçlar iki yüz binde rektefe isteyebilir. Piyasada dayanıksız olarak bilinen araçların ticari veya taksi çıkmasını almaması daha doğru olur. Dayanıklılığı garantili araçların bakımlı olanlarını kaçırmamak gerekir. Ticari veya taksi çıkması bütün araçlarda en iyi markaların tercih edilmesi, araç satın alma işlemlerinde, önemlidir. En iyi araçlar orijinalliği bozulmamış, değişeni olmayan ve bakımlı özelliklere sahip araçlardır. Bu araçlar, otomobil piyasasında her zaman için tercih edilmektedir. Fazla kilometre yapmamış ticari araçlar, bu kategoride oldukça önemlidir.

Ticari araç kategorisindeki bütün araçların ortak noktası, günlük hizmet vermesi ve bu kategoride sürekli olarak yıpranmasıdır. Kısa zamanda çok kilometre yapar ve düzenli bakımının yapılması gerekir. Otomobil dünyasında hesaplı özelliklere sahip ticari ve taksi kategorisindeki araçlar, diğer araçlara nazaran daha fazla yıpranma payı vardır. Bu nedenle bu kategorideki araçların satın alınması, diğer kategorilere göre farklılık göstermektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap