İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Toyota Artık Dizel Araç Satışını Durduruyor!
Trendlerdeki Yazı

Toyota Artık Dizel Araç Satışını Durduruyor!

Toyota Artık Dizel Araç Satışını Durduruyor!

Dünyanın Belki de en çok satılan ikinci otomobil markası olan Toyota artık günümüzde çok daha net bir karar almış durumda ve dizel araç satışlarına durdurmuş durumda. Marka ile alakalı İtalya üzerinde yapılan çalışmalarda 90 bin adetlik satış rakamına sahip olan Toyota özellikle son günlerde hibrit yakıt otomobillerde çeşitli yönlendirmeler yapmaya başladığı stratejilerle birlikte bundan sonra ülkede dizel yakıt satışının olmayacağını duyurdu. Bununla birlikte İtalya üzerinde ve Avrupa üzerinde dizel satışlı araçların neden ilerlediğini ve nasıl ortaya çıktığını hep birlikte görmüş olduğunuz için yüksek olması ve dizel araçların bu değerlendirmesi, pazar payındaki öncelikli yıllara göre yüzden 6.2 artışla daha da düştü ülkede benzinli araçların pazar Payı düşmeye başladı ve hibrit araçlarda ciddi bir yükselme var.

Toyota tarafından organize edilen bu çalışmalarda benzinli veya hibrit Araçların ön plana çıkartılacak söyleniyor. Toyota Auris ve RAV4 modelleri için sürekli ilerleme söz konusu. Hatta Aygo modelinin benzinli versiyonu ile alakalı olarak sürekli değişiyor. Bununla birlikte Toyota’nın İtalya üzerindeki eski dizel yakıtlı araçları nasıl bir şekilde çevireceğim merakla bekleniyor.

   Hatta eski otomobilini verip yeni araçların almak isteyenler için özellikle hibrit araçların almak isteyenler için 7000 Euro’ya kadar teşvik söz konusu. İnsanlar da bu konuda çalışma istiyor haliyle. Japon devinin önemli bir markası olan Toyota 2017 yılından bugüne kadar dizel araçların satışını azaltacağını söylüyor.

Şöyle düşünün Toyota’nın dizel araçlarla alakalı şu anda yüzde 15 seviyesinde. Toyota sözcüsü bu konu ile ilgili yaptığı konuşmada. ne kadar ilerlerse güzel olan ihtiyaç da o kadar azalacaktır diyor. Yani Avrupa’daki aktif satış hacminin büyük bir kısmını kapsayan dizellerin şu anda Yüzde 15 lik satış seviyesinde olması elektrikli araçların ve hibrit araçların hızlı bir şekilde ilerleyeceğini bir göstergesi. Tahminen bir 10 seneye kadar pek çok ülkede dizel araçların sayısı ciddi anlamda azalmış olacak. Bu yüzden ilerleyen her bir çalışma ve çözümleri akıllı bütün projelerde kendi içinde yer alan detayları rahatlıkla takip edebilirsiniz

Yorum Yap

Yorum Yap