1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Toyota Corolla 1.33 Life İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Toyota Corolla 1.33 Life İncelemesi

Toyota Corolla 1.33 Life İncelemesi

Toyota Corolla 1.33 Dual VVT-i (Benzin), 1,6 Valvematic (Benzin) ve 1.4D-4D (Dizel) olmak üzere üç farklı motor seçeneği vardır. Opsiyonel olarak Life, Touch, Active, Advance ve Premium olarak 5 farklı donanım seçeneğiyle satılmaktadır. Bu sınıflar aksesuar ve ergonomi olarak içinde pek çok farklı özelliği barındırır. Düz vites seçeneğinin yanında, MultiMode vites seçeneği de mevcuttur. Böylelikle araç hem düz, hem de otomatik vitesli olarak kullanılabilir. MultiMode vites, dizel Corolla’da direksiyon şeklinde iki farklı direksiyon modeli bulunmaktadır.

Toyota Corolla kuşkusuz en çok tercih edilen araba firmalarından biridir. Birçok farklı modele sahip olan bu araba ülkemizde de en çok tercih edilenlerden biridir. Sizlere Toyota nın Corolla nın en sevilen en çok tercih edilen arabalarından biri olan Toyota corolla 1.33′ nın özelliklerini açıklayayım.

Teknik özellikleri

Vites tipi: 6 ileri düz
Yakıt deposu: 55 litre
Maksimum hız: 180 km/s
Uzunluk: 4620 mm
Genişlik: 1775 mm
Yükseklik: 1465 mm
Bagaj hacmi: 452 litre
Yıllık vergisi: 1035 TL
Motor : 1329 cc
Ağırlık: 1210 kg

Güvenlik özellikleri

Sürücü hava yastığı, yan perde hava yastığı, lastik basınç kontrol sistemi, EBD (fren güç dağılım sistemi) yolcu hava yastığı, ABS (Anti blokaj fren sistemi) ESP (elektronik denge sistemi) bulunmaktadır. Güvenlik açısından gelişmiş bir arabadır. Güvenli kullanım çok önemlidir. Bu araçta seyahat ederken kendinizi ve arabada sizinle birlikte seyahat edenleri olası kazalara karşı korumuş olacaksınız.

Konfor

Manüel klima, elektrikli arka camlar, refakatçi aydınlatma sistemi, fonksiyonel direksiyon simidi, ön kol dayama ünitesi bulunmaktadır. Toyota Corolla 1.33 life konfor açısından uygun bir arabadır. Rahatınıza düşkün iseniz bu arabayı tercih etmek sizin için uygun olacaktır.

Toyota corolla 1.33 life büyük motor, kaslı bir arabadır. 1210 kg ağırlıkla daha hafif bir arabadır. Aracın hafif olması yol tutuş anlamında negatif etki yapabiliyor olsa da bizim ülkedeki gibi yakıtın pahalı olduğu ülkelerde yakıt ekonomisine katkısından dolayı önemli bir özellik olmaktadır. Şehir içi ve şehir dışı ortalama yakıt tüketimi 5,6 litredir. Bu sayede şehir içi ve şehir dışı seyahatlerinizde ekonomik olarak zorlanmış olmayacaksınız. Sizinle beraber bütçenizi de koruyan bir model olarak gönüllerde taht kuracaktır.

129 gram karbondioksit salınımı yapmaktadır. Çevreyi koruyucu bu özellik en önemli özelliklerden biridir. Aracınızda seyahat ederken aynı zamanda çevreye de zarar vermemiş olursunuz. Çevreye küçük de olsa bir katkı sağlamış olacaksınız. Diğer araçlara göre bu model daha çevrecidir diyebiliriz.

Şehir dışı seyahatlerinizde aracın harcayacağı yakıt tüketimi yaklaşık olarak 4,7 litredir. Bu da sizin bütçenize sağlanmış bir rahatlıktır.

Fiyat

Toyota Corolla 1.33 life , 6 ileri otomatik vites için geçerli fiyatı; 60.500 TL’den başlayan fiyatlarla bulabilmek mümkündür.

Eğer bu arabaya ikinci el olarak sahip olmayı istiyorsanız fiyat aralığı biraz daha düşecektir. İkinci ellere bakıldığında fiyatın 46.950-49.000 TL aralığında olduğunu görmekteyiz. Bu aracın ikinci el olanını internet siteleri üzerinden bulabilmek mümkündür.

Toyota Corolla kalitesinden şaşmayarak aynı zamanda güçlü ve konforlu bir tasarımdan yana seçim yapmak niyetinde iseniz bu araba sizin için doğru bir tercih olacaktır. Hem güçlü bir sürüş hem de konforlu bir yolculuk yapacak iseniz bu araba tam sizlere göre.

Yorum Yap

Yorum Yap