1. Ana Sayfa
  2. Arazi Araçları ( Suv - Pick Up - 4x4 )
  3. Toyota Hilux Adventure 2.5 MT İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Toyota Hilux Adventure 2.5 MT İncelemesi

Toyota Hilux Adventure 2.5 MT İncelemesi

En sağlam Pickup’lardan biri

Dünyanın en sağlam ve dayanıklı pickuplarından biri olan Toyota Hilux, hem binek otomobil seven hem de pickup keyfini ve ferahlığını yaşamak isteyenler için en ideal araçtır. Toyota’nın yeni yüzü olan Hilux 2.5 4×2 Adventure, 2012 yılı itibari ile ülkemizde satışlarına başlamıştır. Zorlu arazi koşullarına da oldukça uyumlu olan Toyota Hilux 4×2 versiyonunda 2.5 litrelik dizel motora sahiptir. Yapılan Toyota Hilux araba incemesi ile araba tutkunlarından tam not alan araç, muhteşem ve göz alıcı dış görünüşü ile de ilgi odağı olmaktadır. Büyük farları ve ızgaraları ile oldukça heybetli bir görüntü sergileyen araç, bakanın bir daha dönüp bakmasına neden olmaktadır.

Krom kaplı aynalarında elektrikli ve katlanabilen özellik bulunması da arazinin zor koşullarında farklı bir avantaj sağlamaktadır. İç mekana göz attığımızda ise sert plastik malzemeler kullanılarak şekillendirilen iç mekân da tatlı sert bir hava katmaktadır. Hem uzun mesafeler için birebir olan hem de rahatlığı sunan Toyota Hilux 2.5, 4×2 dizayn sayesinde de arkadan çekişli bir güvenlik sunmaktadır. Arazilerde hayat sürenler, yolculuk sırasında çok fazla eşya taşımayı sevenler için ise 1200 kiloluk taşıma kapasitesi ile güçlüklerin üstesinden gelebilmeye yardımcıdır. Motor özelliklerini de değinmemiz gerekiyor tabi ki.

Muhteşem Güzellikte Pickup

Çift eksantrikli, dört silindirli, turbo çekişli ve hidrolik direksiyonlu aracımız, aynı zamanda 215 5×16 lastikleri de oldukça havalı bir görüntü sergilemektedir. Önde bulunan çift salıncaklı süspansiyon sistemi sayesinde de hem büyük araç kullanmanın keyfini yaşayacak, hem de sarsıntısız yol gitmenin mükemmeline şahit olacaksınız. Aynalarda bulunan buz çözücü ısıtma sistemi de her koşulda rahat kullanım sağlamak için idealdir. Hava yastıkları ve ABS fren sistemi de büyük ve kocaman görünen aracın oldukça güvenli bir sürüş sunmasını sağlamaktadır. İç mekânca bolca kullanılan dayanıklı ve sert plastik malzeme sayesinde aynı zamanda kalitesine de şaşıracaksınız. 6 vitesli olan Toyota Hilux 5 ileridir.

Hızınıza hız katacak ve mesafeleri nasıl kat ettiğinizi anlayamayacaksınız. Bluethoot özelliği ile de göz doldurmakta ve kulaklara hitap etmektedir. Uzunluğu 5260 mm, genişliği 1760 mm, yüksekliği 1850 mm ve dingil mesafesi 3085 mm olup bagaj hacmi 755 litredir. Aracın boş ağırlığı ise 1845 kilodur. Ne kadar dayanıklı ve heybetli bir araç olduğu tartışılmaz bir gerçek olan Toyota Hilux 2.5, modern dış görünüşü ve konforlu iç dizaynı ile her koşulda en iyi şekilde seyahat imkânını sunmaktadır. Oldukça heybetli bir görünüşe sahip olan aracı pek çok insan da bu heybetli görünüşüne vurularak satın almaktadır. Konfor, rahatlık ve gösterişi bir arada arayanlar için oldukça mükemmel bir araç olan Toyota Hilux, araba inceleme konusunda pickup tutkunlarına en iyi ve doğru seçimi yapmayı sağlamaktadır.

Toyota Hilux’un Son Gözdesi

Toyota Hilux’un son gözdesi olan mükemmel performanstaki pickup, dağ bayır ya da şehir içi trafiği için oldukça uygun, rahatlığı ve konforu bir arada sunan araçtır. Kim bilir belki size arabanın incelenmesi sonrasında kendinize uygun Toyota Hilux seçeneklerinden birini değerlendirmeye alabilirsiniz. Modeline, kilometresine ve hasar durumuna göre fiyat farklılıkları gösteren Hiluxların 2012 modeli ortalama olarak 57 binden başlayan fiyatlarla ikinci el piyasasında satışa sunulmaktadır. Aracın sıfırı ise 68 bin 800 TL ile satışa sunulmaktadır.

Siz de Toyota Hilux 2.5 4×2 Adventure il karşılaştıktan sonra gözlerinizi alamayacak, başka araca sahip olmak istemeyeceksiniz. Hem heybetli ve muhteşem bir görüntüye hem de konforlu ve rahat bir iç dizayna sahip olan Hilux 2.5, nerede olursanız olun sizi etkisi altına alacak ve içinizde ona sahip olma isteği doğuracaktır. İş amaçlı olduğu kadar hafta sonları hobi amaçlı da kullanılabilen aracın yakıt deposu 80 litre olup, ortalama tüketim 100 kilometrede 7.3 litredir.

Yorum Yap

Yorum Yap