İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Toyota ve Panasonic Markası Ortaklık Yapacak!
Trendlerdeki Yazı

Toyota ve Panasonic Markası Ortaklık Yapacak!

Toyota ve Panasonic Markası Ortaklık Yapacak!

Toyota ve Panasonic Otomotiv birlikte yeni bir çalışmaya başlamak üzere. Yapılan ve planlanan çalışmalara baktığımız zaman prizmatik batarya işini bilen yeni bir çalışma sistemi ve bununla alakalı pek çok Arge çalışması gözümüze çarpıyor. Toyota’nın bu noktada Panasonic markası ile birlikte çalışması, gerçekten profesyonel bir yaklaşım diyebiliriz. Hal böyle olunca müşterilerin beklentilerini karşılayacak şekilde geliştirmeler yapan Toyota bataryasını kendi araçlarını uygun şekilde tasarlamayı planlıyor. Herkes için dünyanın ilk seri üretim hibrit aracı olan prius 1997 yılında tanıtılan bir araçtır. Bu aracı özel yapan ve tanıtan şey ise istikrarlı yakıt tüketen araç olmasıdır ve 2014 de satışa sunulmuş olmasıdır. Toyota bu konuda Sürdürülebilir Mobile için çalışmalarını her zaman sürdürmüştür.

Kişisel beklentileri ve müşterilerin ihtiyaçlarına düşündükten sonra söz konusu problemin ve çözümün, etkili bir batarya şeması yaratarak oluştuğu belirleniyor. Bu yüzden prizmatik Batarya teknolojisi üretmeye hedefleyen Toyota, Panasonic Global markası ile birlikte çalışmalarını bütün bir hızla sürdürmek istiyor. Yeni nesil gelişmelerde Batarya teknolojisi çok büyük bir önem sahibi olacak. Bu yüzden ilerlemeleri ve güvenliği Panasonic tarafından yapılan bütün batarya teknolojisinde, gayet önemli bir çözüm sunulacak.

Profesyonel düşündüğünüz zaman Toyota’nın bu konudaki pil tutumu gerçekten daha rahat bir teknolojik anlayışın ürünü olabilir diyebiliriz. Malumunuz hem yapay zeka hem elektrikli otomobillerin hızlı artması, yeni nesil teknolojilerinde habercisi olacak ve prototip araçlar otonom araçlar hızlı bir şekilde yükselecek ve artacak. Böyle bir artıştan bize çıkacak olan fark nedir diye düşünürsek Toyota ve Panasonic markasının profesyonel pil teknolojileri konusundaki ilerlemesinden örnek verebiliriz.

Toyota belirtilen bilgilere göre 10 sene sonra ortalama olarak dizel araçları çok düşük miktarda satacak ve hatta bazı ülkelerde, tamamen dizel satışlarını durduracak. Bu da markanın Geleceğe yönelik ne derece büyük önlemler aldığını, bizlere gayet net bir şekilde gösteriyor.

Elon Musk tarafından üretilen yeni nesil pil teknolojisini düşündüğümüz zaman, Toyota ve Panasonic ortaklığıyla iletilen pillerin ömürlerinin gayet başarılı olacağını düşünüyoruz. Zaten Toyota’nın amacı uzun menzilli pil üretmek olduğu için çalışmalarını bu ölçüde devam ettiriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap