1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Toyota Verso 1.6 Comfort Extra İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Toyota Verso 1.6 Comfort Extra İncelemesi

Toyota Verso 1.6 Comfort Extra İncelemesi

TOYOTA’DAN AİLELERE ÖZEL

Merhaba, bugün Toyota’nın neredeyse bütün özellikleri ile sanki aileler için çıkartmış olduğu Toyota Verso’nun 1.6 Comfort Extra modelini sizler için inceleyeceğim. Modelinin isminden anlaşılacağı gibi konforu gerçekten extra durumda. Toyota’nın bu modeli Verso’nun 4.nesli. Bu son versiyonda parçaların önemli bir kısmı değişmiş ve iyileştirilmiş. Toyota Verso 1.6 Comfort Extra %10 daha aerodinamik olmuş, sürüş keyfi çok iyi ve sessiz bir araba. Süspansiyonlarıda kasislerde rahatsız etmeyecek bir kaliteye sahip. Toyota Auris’in yeni kasalarından bence kat kat daha iyi olan Toyota Verso 1.6 Comfort Extra 2-3 çocuklu aileler için fazlasıyla ideal bir araç. Neden ? Çünkü içinden başlayacak olursak içi son derece ferah ve geniş. Arka taraf bir SUV aracı kadar geniş nerdeyse.

KÖTÜ TARAFI YOK DENECEK KADAR AZ

Ön konsol çok gelişmiş teknolojiye sahip. ABS, EBD, ESP, ASR, Park sensörü, Yokuş kalkış sistemi gibi önemli özellikleri var ve bunlar şehir içi sürüşünüzde sizi ciddi anlamda rahat ettirebilecek özellikler. 7 hava yastığına sahip Toyota Verso 1.6 Comfort Extra daha önceki nesillerde ki Versolar da ki gibi çekiş sorunu yok. Bu sorunu çözmüşler. Çok iyi de bir performansa sahip. Genelde böyle aile aracı tipi olan araçların performansları çokta iyi değildir ve sürücüleri tatmin etmez fakat Toyota Verso 1.6 Comfort Extra’nın 1598 CC büyüklüğündeki silindir hacmi yani 1.6 motoru tam 112 beygir güç üretiyor. 112 beygir hem şehir içinde hemde şehir dışında çok geçerli bir güç. Çok seri bir araba olmasının yanı sıra uzun yolda bastınız mı çok sağlam giden bir araba. 0 – 100 km hızlanmasını 12.7 saniyede gerçekleştirmiş. Şehir içinde 8.3 litre gibi yüksek bir yakıt tüketimi var. Şehir dışında ise 5.6 litre yakıt tüketiyor. Tek kötü yanı bu bence.

SİZİ FAZLASIYLA MEMNUN EDECEK BİR ARAÇ

Benzinli ve düz vites olan Toyota Verso 1.6 Comfort Extra 6 ileri vitesten oluşuyor. Tipi minivan olarak geçiyor ve bagaj hacmi tam 440 litre. Bu sizin ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabilir tahminimce. Yıllık vergisi ise 859 TL. Olumsuz eleştiri yapılan yönlerinden biri vites geçişlerinin bazen sorun yaratması onun dışında önemli bir eksiklik bulunmuyor arabada. Gerek performansı olsun gerek konforu ve rahatlığı olsun gerekse sahip olduğu donanımlar olsun çoğu yönüyle aileler için ideal bir araç. Tek olumsuz tarafı fazla yakması o da konforu, genişliği ve performansıyla size aracın ne kadar yaktığını unutturacak derecede. 0 km Toyota Verso 1.6 Comfort Extra’nın piyasaya sürülen fiyatı 75,000 – 68.300 TL iken ikinci el piyasası 60.000 TL’lere kadar düştü. Hatrı sayılır derecede piyasası var. Aldıktan sonra satmakta zorluk çekmezsiniz emin olun. Toyota Verso 1.6 Comfort Extra’yı her yönüyle incelemeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion İncelemesi başlıklı makalemizde Volkswagen Tiguan 1.4 TSI, Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion ve Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap