1. Ana Sayfa
  2. Geleceğin Otomobilleri
  3. Toyotanın Yeni Gözdesi Otonom Otomobiller
Trendlerdeki Yazı

Toyotanın Yeni Gözdesi Otonom Otomobiller

Toyotanın Yeni Gözdesi Otonom Otomobiller

Toyota, otonom otomobil konusunda yeni çalışmaları ile ön plana çıkmaya başladı. Gelişmiş tasarım seçenekleri ile ön plana çıkarılan bu çalışmalara baktığımız zaman, otonom araçlar ile ilgili birbirinden farklı detayları rahatlıkla kullanabilir ve takip edebilirsiniz. Bu yüzden zamana dair her bir farklılığı ve yeniliği çevrimiçi olarak incelemeye devam edin ve size dair üretilen farklı çözümlere göz atın.

Otonom, otomobillerde dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Mesela, Toyota markası, burada kendi tarzına uygun bir çalışma üretmiş ve bunu da internet üzerinden tanıtmaya gitmiş. Prototip çalışmalara baktığımız zaman, Toyota’nın bu markaya kıyasla oldukça hızlı bir şekilde yükselişe çıktığını söyleyebiliriz. Toyota, gelecekte oturmuş bir biçimde çalışacağı, otomobil alakalı böyle bir prototipi üretmiş ve ortaya çıkartmış. Yön, mineral tarafından tedarik edilen bu araç, 200 metrelik bir görüş açısına sahip ve buda otonom prototiplerine göre, kullanım kurulumunu kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte Toyota’nın şoför olarak çevrilebilecek olan Özer, sistemlerle birlikte insanların tüm sürüş, kalemine rahatlıkla bir şoför sistemine çeviriyor. Böylece araç tam olarak ön plana çıkmış ve güvenli bir sürüş deneyimi sunmaya başlamış oluyor tabi şu an tam olarak tanıtılmadı, tanıtım için CES 2018 tarihini beklememiz gerek görme o zaman çokta fazla detay verilecek ve araçla ilgili bütün bilgiler ortaya çıkacak. Platform olarak ilerleyen bu otomobil Toyota’nın oldukça hızlı bir şekilde ilerlediğini, bize gösteriyor, entegre etme açısından, otonom araçlarının bir öncekinden çok daha hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyleyebiliriz. 3.0 sürümü ile ön plana çıkan bu araç çevresine, 360 derecelik taramayla görebiliyor.

Buda olası kazaları ve trafik durumuyla alakalı problemleri anında sisteme bildirdiği için kişiden önce bir koruma sağlıyor. Hızlı bir şekilde güvenlik önlemi sağlayan bu araçlarda en büyük, artık şoförün yerine de düşünebilmesi özelliği diyebiliriz. Hal böyle olunca profesyonel bir çalışmayla birlikte Toyota, gerçekten kendi pazarını büyütmenin de ön plana çıkarıldığını söylüyor. Otonom otomobiller konusunda beklentiye sahip olan insanların bu konudaki yorumlarını merak ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap