1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Tramer Kaydı Nedir?

Tramer Kaydı Nedir?

Tramer Kaydı Nedir?

Tramer Nedir?

            Araçlara ilgisi olan biriyseniz ve araç sahibi olmak istiyorsanız araştırma yaparken mutlaka Tramer Sistemi diye bir şey duymuşsunuzdur. Hemen hemen her araç sahibinin bilmesi gereken bu sistem araç sahibi olacaklar için önemli bir konudur. Peki, tramer nedir?

            Trafik Sigortası Bilgi Merkezi kuruluşunun kısaltılmış haline tramer denir. Bu sistem aslında tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri bankasıdır. Aynı şekilde bu sistemi kullanarak aracınıza ait veya başka bir araca ait sigorta işlemlerini görebilir, aracı herhangi bir hasarı olup olmadığını kontrol edebilir ve kaza işlemlerini takip edebilirsiniz.

            Hayatımızın her zaman diliminde olumsuz bir durum veya ani bir kazayla karşılaşma ihtimalimiz vardır. Buna bağlı olarak da hem kendi can sağlığımızı hem de mal varlıklarımızı güvence altına alacak sigortalar bizim için büyük önem taşıyor. Çoğu insan bütçeleri el verdiği müddetçe ihtiyaç duydukları konularda sigorta sahibi oluyor. Özellikle de araç sahibi olan kişilerin ve her gün trafiğe çıkmak zorunda olan kişilerin araç sigortası mutlaka olmalıdır. Eğer sizin de bir aracınız varsa ve sigortanız da varsa mutlaka Tramer’ı duymuş olmanız lazım. Aracınız ile ilgili birçok bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayan Tramer Sistemi, sahip olduğu teknolojik alt yapı ile beraber kullanıcılarına büyük ölçüde kolaylık sağlıyor.

 Tramer Sorgulama

            Sigorta Bilgisi ve Denetim Merkezi kapsama alanında olan Tramer bir araç hakkında birden fazla bilginin bulunduğu bir veri deposudur. Bu sistem sayesinde bilgilere ulaşma imkanı tek bir sistem üzerinden gerçekleşmektedir. Tramer sorgulama işleminin en büyük avantajı birçok bilgiye aynı anda hızlı bir şekilde ulaşma kolaylığı sağlamasıdır. Böylece sizde sorgulama işleminizi yaparken uzun soluklu araştırmalara girmez, hem de zamanınızdan tasarruf sağlamış olursunuz.

            Tramer sorgulama işlemi ile aracınızla ilgili öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiye tek seferde ulaşabilirsiniz. Aracınızda hasar olup olmadığından, sigortalı olup olmadığına kadar aklınıza gelebilecek her detayı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 Tramer sorgulama işlemi özellikle ikinci el araç sahibi olmak isteyenler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Çünkü alacak olan kişiler, bu sorgulama sistemi sayesinde aracın herhangi bir kaza yapıp yapmadığı, bugüne kadar gördüğü tüm işlemler ve diğer birçok bilgilere bu sistem üzerinden ulaşabilirler.

 Tramer Kaydı

            Araçlar için yapılan tramer kaydı sayesinde araçlara ait hasar kaydı, mağdur bilgileri, trafik poliçesi, kasko poliçesi ve kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranları sorgulanır.

Yorum Yap

Yorum Yap