1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Fiyatları
  3. Ülkemiz’de En Çok Satan 0 Km Otomobiller

Ülkemiz’de En Çok Satan 0 Km Otomobiller

Ülkemiz’de En Çok Satan 0 Km Otomobiller

Türkiye otomobil pazarı konusunda dünyanın pek çok ülkesi ile satın alım gücü olarak rekabet etmektedir. Otomobil üreticisi firmaların Türkiye satış pazarı üzerinden elde etmiş olduğu kazanç sağlama durumu yeni modellerin çıkarıldığı zaman satışa sunulacak olan ilk ülkeler içerisinde Türkiye’nin olmasına neden olur.

Ciddi bir alım gücü ile birlikte bir çok kişinin yeni çıkan modeller üzerinden alım gerçekleştirdiği otomobil sektörü hem ülke içerisinde hem de yurt dışında ciddi rakamlar üzerinden pazar oluşturmaktadır. Türkiye’de en çok satan sıfır araba modelleri ve özelliklerine bakıldığı zaman genellikle aynı tarzda arabaların farklı üreticilerden alındığı görülür.

Fiat Linea

Türkiye’de en çok satılan araçlardan bir tanesi olarak Fiat Linea’nın tercih edilmesinin nedeni özelliklerine göre fiyatının oldukça düşük olması. En ucuz sıfır otomobil kategorisi içerisinde yer alan bu araç 5 motor seçeneği üzerinden satışa çıkarılmıştır. 41.970 TL değerinden başlayarak 58.460 TL değerine kadar giden bir skala içerisinde yer alan bu otomobil kampanya çerçevesi dahilinde kolay alım sağlar.

30.000 TL peşinat ile 30 aylık süre boyunca %0 faiz oranından yararlanabilen kişiler için Fiat Linea alımı oldukça kolay bir hale gelmektedir. Fiat markası Linea modelleri üzerinden üretilmiş olan her yeni araçta yapılan bu kampanya sayesinde Türkiye’de en çok satılan araçlardan biri olmuştur.

Hyundai i10

Hyundai firmasının İ serisi üzerinden üretmiş olduğu en küçük araçlardan bir tanesi olarak i10 modeli hem fiyat açısından hem de bayanların rahatlıkla kullanabilmesine olanak tanıması açısından Türkiye’de 0 km üzerinden satışı en çok yapılan araçlardan bir tanesidir.

Teknolojik bazda bakıldığı zaman pek çok donanıma sahip olan i10 modeli, 2015 senesinde yakalamış olduğu başarılı satış portföyünü ilerleyen yıllarda da göstererek ülke içerisinde en çok satılan araçlar içerisinde yer almaktadır. 41.850 TL değerinden başlayarak 50.850 TL değerine kadar giden aracın satış hacmi ülkede oldukça yoğun bir şekilde yaşanmakta ve kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Renault Symbol

Otomotiv sektörü içerisinde en geniş satış hacmine sahip olan araçlardan bir tanesi de Renault markasının üretmiş olduğu Symbol modelidir. Şirketlerin araç kiralama firmalarından yıllık ya da aylık olarak kiraladığı bu araç sivil oranda da ciddi bir satış potansiyeline sahiptir. 23.922 adet araç satışı ile Türkiye’de bir rekora imza aram bu araç 2015 yılında 44.000 TL, 2016 yılında 48.000 TL fiyat üzerinden satışa çıkarıldı.

Renault firmasının her sene yeni özellikler ekleyerek çıkarmış olduğu Symbol modelinin Türkiye’de tercih edilmesinin en önemli nedeni ise yedek parçalarının kolay bulunuyor olması ve işçiliğinin çok yüksek fiyatlandırma üzerinden alınmamasıdır. Aracın boş teneke olarak tarifi yapılsa da Türkiye’deki en çok satan araçlardan biri olarak bilinir.

Hyundai Accent Blue

Hyundai firmasının sedan modelleri arasında en çok tercih edilen ve Türkiye’de de birçok kişinin tercih ettiği araçlardan biri olarak yer alan Accent Blue modeli, firmanın kendisini geliştirdiği ve donanımsal açıdan araca bütün varlığını aktardığı modellerden bir tanesidir. Araç için firmanın gerçekleştirmiş olduğu kampanyalar da alım konusunda tüketiciye fırsat tanımakta ve 15.000 TL peşinat ile 15 ay %0 faiz oranı üzerinden Accent Blue aracına sahip olma şansı verilmektedir. 72.100 TL’lik fiyatı ile birçok kişinin gözdesi halinde gelen bu model mavi rengini severler için de bir tercih etmeni oluşturmaktadır.

Peugeot 301

Şirketlerin kiralamayı ya da satın almayı tercih ettiği araçlardan bir diğeri olarak bilinen ve Peugeot firmasının ürettiği serilerin içerisinde yer alan 301 modeli kaliteli bir motor sistemine sahiptir. 45.000 TL’lik başlangıç fiyatı üzerinden 2015, 2016, 2017 modelleri üzerinden satışa çıkarılmış olan bu araç Renault firmasının Symbol modeline oldukça benzemektedir.

Farklı görseller kullanılarak araçların farklılaştırılması sağlansa da teknik açıdan birbirlerine çok benzeyen bu iki araç Türkiye’de de sıklıkla tercih edilir. Sedan tarzı araçların en çok tercih edilenlerinden bir tanesi olarak 301 modeli daha çok şirket araçları kapsamında görülmekle birlikte Türkiye’de sivil olarak da tercih edilmektedir. Aracın en belirgin özelliği ise motor gücünün fazla olmasıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap