1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Uygun Fiyata Alınabilecek Öğrenci Arabaları
Trendlerdeki Yazı

Uygun Fiyata Alınabilecek Öğrenci Arabaları

Uygun Fiyata Alınabilecek Öğrenci Arabaları

Araba fiyatlarında ki artış git gide tırmanırken arabaya olan ihtiyaç ise daha da artıyor. Tabi ki bu arz talep meselesi dengesinde artan fiyatlar gencin hayallerini yıksa da yine de uygun fiyata alınacak öğrenci arabası diyebileceğimiz modeller bulunmaktadır. Tabi ki burada sıfır araçtan değil ikinci el araçlardan bahsediyoruz. Düşünülenden oldukça fazla araç olması da şaşırtıcı gelmesin ikinci el uygun araçlarda seçenekler oldukça bol.

Chevrolet İkinci Elde Yüksek Model Düşük Fiyat Sağlayabilir

Chevrolet marka sıfır araçlarda fazla talep görmüyor gibi görünürken ikinci elde oldukça cazip olabiliyor. Özellikle öğrenciyseniz ve düşük fiyata eli yüzü düzgün bir araç almak istiyorsanız ikinci elde yüksek değer kaybı yaşayan Chevroletsizin için biçilmiş kaftan. Düşük fiyata yüksek model imkanı sunan bu markada klima imkanı da oldukça yaygın. Aveo, Kalos, Lacettigibi modelleri olan bu araçta küçük olsun az yaksın denilirse Spark, geniş ve rahat modeller için ise Kalosve Aveomodelleri tavsiye edilebilir.

Citroen Uygun Fiyatı İle Alıcı Bulabiliyor

CitroenSaxoözellikle uygun fiyatı ile dikkat çeken bir atmosferik dizel. Tabi ki eski teknolojisi biraz gürültülü ve çok yakıyor ama bir tüp takılarak sorun çözülebilir. Yok daha modelli olsun denilirse CitroenC3’de seçenekler arasında.

Fiat İkinci Elde En Bol Seçenek Barındıran Markadır

Fiat’ta alınabilecek düşük fiyat aralığında yaygın parçası ile her zaman Palio’dur. Hem kadın hem de erkeklere hitap eden bu araç düşük yakıtı ile de cezbediyor. Düşük fiyat aralığında birçok modeli bulunan Fiat’ın diğer modellerine de göz atabilirsiniz.

Ford Fiesta Sağlam Ve Kullanışlı Bir Tercih Olabilir

Düşük fiyat aralığında birçok aracı bulunan Ford özellikle 2000 model araçlarında ki sağlamlığı ile dikkat çekiyor. Öğrencilerin en çok tercih ettiği araçlardan olan 1998 – 2000 yılları arası yaygın olarak kullanılmış olan Ford Fiestasağlam motoru ve klima seçeneği ile öne çıkıyor.

Hyundai Eski Modelleri Oldukça Sağlamdır

Hyundai’nin en yaygın modelleri 2005 yıllara kadar olan Getzve Accent’tir. Fakat onlarda son yıllarda ki talep sebebiyle oldukça zamlandı. Bu sebeple 2000 veya altı model Accent’lerebakılabilir. Eski olsun da oldukça sağlam diyebileceğimiz arabalardır. Tabi ki temizini bulmak kolay olmayacaktır.

Kia İkinci Elde Uygun Bir Tercih Olabilir

Kia da son yıllarda talep gören markalardan birisidir. Kia Picantoözellikle küçük ama donanımlı yapısı ile dikkat çekiyor.

Nissan Ülkemizde En Yaygın Kullanılan Japon Markalarından Biridir

Ülkemizde oldukça tutulan Japon arabaların başında gelen Nissan da Almera tercih edilebilir modeller arasındadır.

Opel Her Zaman Alman Kalitesine Sahiptir

Özellikle eski model alman arabalar sağlamlıkları ile dikkat çekiyor. Öğrenci arabası olarak Opel’de tercih edilebilecek tek model Corsa’dır. 1.3 ve 1.7 tek kapı dizel modellerinin yanında 1.4 benzinli versiyonu da nispeten uygun modelli arabaların arasındadır. 1.7 dizel modelde temiz araç bulmak pek mümkün değil artık.

Peugeot Gençler Tarafından En Çok Tercih Edilen Markalardan Biri

Düşük fiyat aralığında en fazla modeli ve seçeneği bulunan marka Peugeot’tur. 106, 206, 306 gibi birçok seçenek bulunan bu markanın en büyük sıkıntısı yıpranmış araçların çok fazla olmasıdır. Temiz bir tane bulunursa uzun zaman boyunca sorunsuz binilebilir.

Renault Düşük Yakıtı İle Kendini Kanıtlamış Bir Markadır

Yüksek kilometreli ve yaşlı modellerden alınabilecek bir araba varsa oda temiz bir Megane’dir. Bu araçların motoru oldukça sağlamdır. Buna ek olarak bu markadan Cliohatchback de bakabilirsiniz. Sedan versiyonuna göre oldukça rağbet gören bu arabanın fiyatı sizi şaşırtabilir ama uygun bir tane bulursanız ve eğer sağlamsa kaçırmayın.

Toyota En Sağlam Japon Markalarından Biridir

Toyota oldukça sağlam bir marka olmasından dolayı eski modellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Buda fiyatını bir öğrenciye göre oldukça yükseltti. Yine bakılabilir fakat model olarak çok eski kalacağı için liste dışında tutmak isteyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap