1. Ana Sayfa
  2. Elektrikli Otomobiller
  3. Uzun Menzile Sahip Elektrikli Otomobiller
Trendlerdeki Yazı

Uzun Menzile Sahip Elektrikli Otomobiller

Uzun Menzile Sahip Elektrikli Otomobiller

Elektrikli otomobil konusunda çağımızda gerçekten hızlı bir büyüme var. Özellikle bu konuda Elon Musk gibi yatırımcılar ve girişimciler, attığı her adımda gerçekten profesyonel bir dil öğretiyor ve profesyonel bir çalışma gerçekleştiriyor. Hal böyle olunca, uzun menzile sahip elektrikli otomobiller, son zamanlarda gerçekten ilgi görmeye başladı. Özellikle ülkemizde şehirler arası yollarda kurulan elektrikli araçlar için şarj istasyonları, bu konuda daha profesyonel bir çalışma, öğretmenin öncülüğünü yapıyor. Bu yüzden sizlere uzun menzile sahip elektrikli otomobillerin en güncel olanlarını paylaşmak, bu konuda piyasada söz sahibi olan markaları ön plana çıkarmak istiyoruz. Çünkü elektrikli otomobil, deyip geçmeyin, büyük bir fikir büyük bir emek ve birikimin ürünü oluyor bu ürünler.

Artan yakıt fiyatlarını da düşünürsek bu konuda araçlarının ne denli önemli bir yere sahip olduğunuz görmemek mümkün değil. Elektrikli Otomobillerde trendimiz olmaya hak kazanan pek çok marka var ve geçtiğimiz yıllarda satışları yüzde 5 yüzden fazla ön plana çıkmaya başladı. Özellikle alışveriş merkezlerinde, şarj olma seçeneğine de sahip olan bu otomobiller gerçekten şehirlerde görülmeye başlandı ve aktif olarak kullanılıyor. İmkânı olanlar kendi evinde şarj edebiliyor tabii. Elektrikli otomobiller, hem kullanım açısından güvenli hem de ekonomik açıdan güvenli hem de yok, doğaya sağladığı katkı açısından güvenli araçlar. Peki, ama bu araçların ne kadar yakıt yakıyor ortalama bir elektrikli aracın pili ne kadar süreçte doluyor.

  • Kia Soul EV (menzil 179 km)
  • BMW i3 (menzil 183 km)
  • Hyundai IONIQ Electric (200 km)
  • Volkswagen e-golf (201 km)
  • Nissan LEAF (240 km)
  • Renault ZOE (300 km)
  • Tesla Model S (417 ile 540 KM arası olan modeller var).

Elektrikli otomobillerin menzili konusundaki gelişimi, şüphesiz yıllar geçtikçe daha çok seçeneklerle çıkıyor karşımıza hal böyle olunca bu araçların kullanımıyla ilgili de detayları görebiliyoruz rahatlıkla. Bu yüzden bizim önerimiz ve incelemelerimizi ağırlıklı olarak ekonomik yakıt tüketimi ve uzun menzilli araçlar üzerine oluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap