1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Volkswagen Beetle 1.2 Fiyatı Ve İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Volkswagen Beetle 1.2 Fiyatı Ve İncelemesi

Volkswagen Beetle 1.2 Fiyatı Ve İncelemesi

Bazı modeller zamanla efsane haline gelebilir ve hatta markanın önüne dahi geçebilir. Volkswagen Beetle modeli de yıllardır süren ve hiç azalmayan popülaritesi ile Volkswagen’in önüne geçebilmeyi başarmıştır. Dünya çapında şimdiye kadar 21 buçuk milyon adet satılan Beetle modeli, dünyanın en çok satılan aracı konumundadır. 1938 yılında üretilmeye başlayan ilk nesli 2003 yılında sona ermiş ve 2003 yılından sonra ise Beetle model ile bu meşhur seriye devam edilmiştir. 2012 yılında serinin 2. neslinden beklenen talep karşılanamadığından dolayı aracın 3. nesli piyasaya çıkarılmıştır. Yeni Beetle modellerinin eski modellere göre daha keskin ve erkeksi hatlara sahip olması, tavanının daha düz ve arka tasarımının daha keskin olması, aracın maskülen bir yapı kazanmasına ve erkek sürücülerin de dikkatini çekmeye başlamasını sağladı.

Aracın iç tasarımı ise diğer Volkswagen modellerine kıyasla daha radikal ve farklı detaylara sahip durumdadır. Ön konsolda kullanılan metal ve plastik karışımı malzemeler ve modelin iç hacmi diğer rakiplerine oranla daha iyi durumda diyebiliriz. 310 litrelik bagaj hacmi ise rakiplerinin neredeyse iki katı genişliğinde diyebiliriz. Aracın konsolunun yükseğe konumlanması daha rahat bir sürüş sağlamakla birlikte hakimiyeti de sağlamanıza olanak veriyor. 1300 kilogram ağırlığındaki otomobil aracın ağırlığı göz önünde bulunduğunda iyi bir performans sağlıyor diyebiliriz.

İŞTE BEETLE’IN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

1.2 TSI motoru ile yakıt tasarrufu konusunda sınıfının en iyi araçlarından birisi konumunda olan Volkswagen Beetle, şehir içi ortalama 6,5 litre yakıt tüketimi ile de tam bir urban sınıfı araç konumundadır. 10,9 saniyede 0’dan 100 kilometreye ulaşan Beetle, maksimum 180 km/h ile de oldukça hızlı bir araç olduğunu öne koymaktadır. Otomatik şanzıman tercihi aracın yakıt tüketimini ve performansını sizin belirleyebilmeniz için olanak sağlamaktadır.

1197 cc motor hacmi ile 105 beygirlik güç üreten Beetle, elektrik kontrollü direk enjeksiyon karışım sistemi sayesinde de yakıt tüketimi açısından oldukça başarılı bir araç konumundadır. 175 Nm maksimum tork üreten araç, motor hacmine göre oldukça başarılı bir performans sağlamaktadır. 100 kilometrede 123 gram karbondioksit salınımı sağlayan araç doğa dostu araçlar arasında önemli bir yere sahiptir. Ayrıca fonksiyonel direksiyonu, geniş LCD ekranı ve mp3-radyo çaları ile seyahatlerinizden daha çok keyif almanızı sağlayacaktır. Beetle Bi-Xenon far seçeneği ile gece yolculuklarınızda daha iyi bir görüş sağlamanıza destek olmakla birlikte gece araç kullanımının getirdiği stresi de azaltacaktır.

BEETLE’IN FİYAT İNCELEMESİ

Hem geleneksel hem de göz alıcı bir tasarıma sahip olan, köklü bir mirası sürdüren Volkswagen Beetle, farklı fiyat seçenekleri ile de kullanıcılarına farklı tercihler sunmaktadır. Style ve Design gibi farklı iki paketi bulunan Beetle modelinin fiyatı, 65 Bin TL ile 100 Bin TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Ayrıca aracın standart paketlerine ekleyebileceğiniz ek donanımlar ile de fiyatı yükselebilmektedir. Cabrio modelleri de bulunan Beetle, özellikle yaz aylarında sürücülerinin üstü açık araç keyfine varabilmesi için de iyi bir tercih olacaktır.

8 farklı renk seçeneği ile ilginizi çeken rengi kolayca bulabileceğiniz Beetle, metalik renk opsiyonu ile de dikkat çekici bir hal almaktadır. Efsane bir araç modeli konumunda olan Beetle, konforlu vites geçişleri ve yakıt tasarrufu konusundaki üstün başarısı nedeniyle hem gençlerin hem de orta yaş kullanıcıların tercih ettiği bir model konumundadır.

Yorum Yap

Yorum Yap