1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Volkswagen Jetta 2018 Detaylı İncelemesi

Volkswagen Jetta 2018 Detaylı İncelemesi

Volkswagen Jetta 2018 Detaylı İncelemesi

Volkswagen’in Jetta modeli dünyada 17.5 milyon adet ile en çok satan arabalardan biri. Yeni 2018 Volkswagen Jetta Kuzey Amerika Fuarı’nda tanıtıldı.

Volkswagen’in çok satan sedanı Jetta’nın yeni nesli merak ediliyordu. Sonunda ortaya çıktı. Daha önce çizimleri ve casus fotoğrafları yayınlamış olan otombildeki en önemli değişiklik platformunun değişmesi olmuş. Artık MQB platformu üzerinden yükselen jetta, yeni platformu sayesinde daha teknolojik ve estetik olmuş.

Dış tasarıma Volkswagen’in yeni nesil otomobillerindeki imza çizgilere sahip otomobil, daha keskin hatlara kullanılıyor. LED aydınlatmalarının standart olarak sunulacağı otomobil, boyut olarakta büyümüş. 3.5 cm daha uzun dingil mesafesi ile hem daha geniş, hem de daha yüksek. Bu sebeple iç mekanda selefine göre daha fazla alan sunan otomobilin diz ve baş mesafesinin yanında omuz mesafesinin de bir hayli arttığı görülüyor. Ayrıca otomobilde daha verimli motorlar kullanılıyor.

Yeni Jetta’nın iç mekanında kişiselleştirilebilir 10.2 inçlik Aktif Info Ekranı kullanılmış. Bu ekran markanın en son nesil bilgi
eğlence sistemi teknolojisini kullanıyor. Sadece Bluetooth ve USB ile değil, MirrorLink, Apple CarPlay ve Anroid Auto gibi özelliklerde olacak. İç mekanın genel görüntüsü en son nesil Volkswagen araçlar ile hemen hemen aynı tasarıma sahip.

Yeni Jetta 1,4 litrelik turbo beslemeli TSI motor ile sunulacak. 150 HP gücü 5,000 d/dk’da veren bu ünite standart olarak 6 ileri manuel şanzıman olacak. Bunun yanında önemli olarak bir yenilikte 8 ileri vitesli otomatik şanzıman seçeneği de olması.

Yorum Yap

Yorum Yap