1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Volkswagen Polo 1.2 TDI Trendline İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Volkswagen Polo 1.2 TDI Trendline İncelemesi

Volkswagen Polo 1.2 TDI Trendline İncelemesi

EN ÇOK SATILAN ARAÇLARDAN

Son yılların en çok satılan araba markası olan Volkswagen’in müşterilerine sunduğu tam bir ekonomik araç. 45 litre yakıt deposu olan Polo 1.2 TDI Trendline Km’de 17 kuruş tüketimi ile gerçekten çok cazip duruyor. Özellikle şehir içinde kullanmak için bire bir. 75 Hp’lik motoru çok tatmin etmiyor fakat zaten bu araç genellikle şehir içinde kullanılıyor. Uzun yol için hem çok küçük hemde performansı yetersiz. 1199 cc’lik silindir hacmine sahip Volkswagen Polo 1.2 TDI Trendline 0-100 km hızlanmasını 13.9 saniyede gerçekleştirebiliyor. Vergisi de sınıfında ki diğer araçlara göre oldukça düşük olan aracın masraflı olduğu söylenemez.

DONANIMI YETERSİZ GÖZÜKÜYOR

Donanım bakımından sınıfta kalan bu araç motorunun olduğu gibi kendisi de gerçekten ufak bir araç. Fakat sizin için öncelik ekonomiyse ‘ben cebimden çıkan paraya bakarım rahatlığı beni ilgilendirmez’ diyorsanız tam size göre bir araç. Comfortline modeline kıyasla Trendline modeli bomboş bir araba diyebiliriz. İç donanımı çok yetersiz. İnternette ikinci el piyasası en yüksek araçlardan biri diyebiliriz bu model için. Şuan ki 2.el piyasası 35.000 – 40,000 TL’lere kadar düştü. Kolay alınıp satılabilen ve sorun çıkarmayan araçlardan. Zorlayınca 180 – 185 kmleri görebiliyor fakat bu kadar ufak bir araba için o kadar hız ciddi anlamda tehlikeli.

FAZLASIYLA EKONOMİK BİR ARAÇ

Polo 1.2 TDI Trendline bir uzun yol arabası değil fakat uzun yolda harcadığı yakıt hiç denecek kadar az diyebiliriz. Rahat gidemezsiniz o ayrı konu ama paranızın çoğu cebinizde kalır. Aracın dış donanımına, görünüşüne gelirsek klasik Polo modellerinden pek bir farkı yok denebilir. Fakat ön kasasını makyajlamışlar ve araca değişik bir hava katmış. Kısacası sizin istediğiniz performans, hız ve yol tutuşu ise Volkswagen’in bu modeli ihtiyaçlarınızı karşılayamaz gibi gözüküyor. Fakat ekonomik açıdan sizi fazlasıyla memnun edecek bir araç. Aracı satın almayı ciddi anlamda düşünüyorsanız almadan önce mutlaka deneme sürüşü yapmanızı öneririz.

Yorum Yap

Yorum Yap