1. Ana Sayfa
  2. Arazi Araçları ( Suv - Pick Up - 4x4 )
  3. Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion İncelemesi
Trendlerdeki Yazı

Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion İncelemesi

Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion İncelemesi

BİR VOLKSWAGEN HARİKASI DAHA

Sizlerle bugün Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion’ı detaylı olarak konuşacağız. Arkanıza yaslanın ve Volkswagen’in üretttiği harikalardan birine daha şahit olun… En iyi tarafı performansı olduğu için öncelikle size Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion’ın performansından söz edeceğiz. Böyle büyük kasaya sahip bir arabaya 1.4 gibi küçük bir motor koymak fazla yakmasına neden olabilir fakat bu küçük dediğimiz 1.4 motor sizlere tam 160 beygir güç sağlıyor. Aracın 160 beygir olması ve aynı zamanda maksimum yapabileceği torkunda tam 240 Nm olması alıcıları için çok çok büyük bir avantaj. 0 – 100 KM hızlanmasını sadece 9.2 saniyede tamamlamış.

Kısacası arabayı alırsanız eğer performans konusunda beklentilerinizin üzerinde bir sonuç alacaksınız. Gelelim böylesine güçlü bir aracın yakıt tüketimine. Volkswagen Tiguan 1.4 TSI Sport Style 4 Motion şehir içinde 9.6 litre yakıt tüketiyor, şehir dışında ise 6.5 litrelere kadar iniyor bu rakam. Evet 9.6 litre çok gerçekten fakat bu performansa bu büyük kasaya ve benzinli olmasına rağmen bence bu rakam az bile denebilir. Çok yakıyor evet ama hakkını da veriyor kesinlikle. Ayrıca ortalama yakıt tüketimi de sınıfında ki diğer araçlara kıyasla çok iyi durumda.

PARÇALARI ÇOK PAHALI, SIKINTI YAŞAYABİLİRSİNİZ

Aracın çok az olan eksilerinden biri yedek parçalarının çok pahalı olması. Olası bir kaza halinde bu sizin için çok büyük bir sorun haline gelebilir. Çok büyük diyorum evet çünkü parçalarının fiyatları ile ilgili ciddi yüksek miktarlar konuşuluyor. Bu da aklınızın bir köşesinde bulunsun. Araç çok yakıyor diye LPG taktırmak isteyebilirsiniz bu oldukça doğaldır. Ama bana kalırsa LPG taktırmaya vereceğiniz para ve taktırdıktan sonra onun çıkaracağı sorunlarla uğraşmak yerine benzinlisine binip içinizin rahat etmesi daha iyi olur. Fakat şunu da belirteyim LPG taktırınca araç çekişten düşmez aksine çıkabilir.

Vergisi ise tüm bunlara rağmen düşük denebilecek miktarda. 1035 TL. Donanım konusuna gelecek olursak araçta yok yok. ABS, EBD, ESP, ASR, park sensörü, elektronik park freni, yokuş kalkış sistemi, otomatik kararan iç dikiz aynası, ön sis farları, çelik jantlar, sunroof, start-stop sistemi, direksiyondan kumanda sistemi ve birkaç özellik daha. Tüm bunlar aracı harika bir duruma getiriyor. Oldukça rahat ettirecek özellikler bunlar. Donanım açısından beklentilerin çok çok üzerinde gerçekten.

Yorum Yap

Yorum Yap