1. Ana Sayfa
  2. 2018 Model Otomobiller
  3. Yeni Hyundai Kona İncelemesi Ve Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Yeni Hyundai Kona İncelemesi Ve Fiyatı

Yeni Hyundai Kona İncelemesi Ve Fiyatı

Yeni Hyundai modeli ülkemize geldi. Bu modeli b-suv modeli olup, bu serinin üçüncü modelidir. Cross-over modele göre güçlü bir motora sahip olan bu serinin yeni elemanı ”4wd” özelliğine sahip ve 1.6 l. turbo benzinli bir motoru vardır.

Nedir Bu Aracın Özellikleri?

Bu araç öncelikle ismini Hawaii adasında kıyı bölgesi kesimlerinden bir yerleşim yerine ait olan Kona’dan alıyor. Üç farklı sürüş moduna sahip olan bu araçta donanımına göre; 5,7,8 inçlik multi medya ekranları bulunmaktadır. Ayrıca trafik ışıkları algılama sistemi, şerit takip sistemi, frenleme sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi gibi donanımsal özelliklere sahiptir. Sınıfının en geniş aracı olan bu araç; 1800 genişlik ölçüsü, 4165 uzunluk ölçüsü, 2600 dingil ölçüsü ve 1550 ölçülerine sahiptir.

Hyundai Kona Fiyatları ( Türkiye Fiyatları )

Bu Hyundai Kona fiyatı Türkiye fiyatı olup, benzinli statüleri olarak yer verilmiştir.

– 1.0 Style 99.900 Türk Lirası ( Benzinli )
– 1.6 Elite DCT 130.000 Türk Lirası ( Benzinli )
– 1.6 Elite Smart DCT 139.000 Türk Lirası ( Benzinli )

Üç farklı benzinli motorla gelen Hyundai Kona, şanzımansal olarak altı vites yer alıyor. 0 – 100 km / s hızını on saniyede tamamlayıp; son hızı olan 194 km / s’ye ulaşabiliyor. Turbo benzinde ise 7.7 saniyede tamamlıyor. 210 km / s’ye ulaşabiliyor. Araçta Dct 7 ileri vites şanzıman yer almıştır. Kore’de sunumu olacak bu araç, Amerika ve Kuzey Amerika kıtasında satışı yapılacak, bizim pazarımız için olacak satış ileri ki dönemde gerçekleşecektir.

Bu Aracın Değerlendirme Özeti?

Bu araç başlıca olarak; SUV tipinde olup genel özellikleri sınıfına binaen ileri ve gelişmiş olmakla beraber, Android ve Apple işletim sistemlerinin araç uyumlu özelliklerine sahiptir. Genişliğiyle ön plana çıkan bu araç kendisinden önceki araçların özelliklerine de sahiptir. Genel manada bu aracın fiyatı itibari ile şehir trafiğine uygun rahat bir konfor sunabilecek bir araçtır. Şehir dışında; havza, arazi tipi alanlarda bu araç o alanlara uygundur. Rahatlık ölçüsü açısından şehir trafiği tercihen öndedir.

Üç farklı fiyat portföyü bulunan bu araç hız ölçüsü olarak 1.6 elite smart dct modeli uygun olarak görülüp, fiyat bazlı düşünüldüğünde ise 1.0 style düşünülebilir, ancak litre olarak düşünüldüğünde düşük, fakat ucuz olabilir. SUV tipi en iyi araç diyebileceğimiz kona piyasa bazında ileriyi hedefleyen bir araç olarak gözümüze çarpıyor. Hyundai, Güney Kore’nin güçlü ve suv segmentinin önemli bir aracı olarak öne çıkıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap