İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Geleceğin Otomobilleri
  3. Yerli Otomobil Projesi Başarılı Olabilir Mi ?

Yerli Otomobil Projesi Başarılı Olabilir Mi ?

Yerli Otomobil Projesi Başarılı Olabilir Mi ?

Türkiye’de yerli otomobil konusu vatandaşlar için adeta bir milli gurur haline geldi. Geçmişte yaşanılan başarısızlıkların verdiği hüzün, ekonomisi bizden düşük olan ülkelerin kendi markasını satıyor olmasının verdiği kıskançlık kızgınlık olayı bir gurur haline getirdi.

Gerçekten inandığımız, çaba gösterdiğimiz bu projenin başarılı olma ihtimali çok yüksek gibi duruyor.

Türkiye, Avrupa otomotiv pazarının altıncı büyük tüketicisi konumunda. Milli otomobilimiz hedeflenen satış rakamına ulaşacak gibi.

Aslında bu konuda çok büyük bir avantaja da sahibiz. Avrupa’nın birkaç ülkesinde dizel araç kullanımı yasaklandı. Benzinli otomobiller için de kısıtlamalar oldu. Dünya otomotiv endüstrisi dizel konusunda yaşanan sorunları ele alarak dizel araç üretmeyi bırakıyor. Bizim üreteceğimiz model ise elektrikli olacak. Yapılan araştırmalara göre elektrikli araç kullanım oranının 2040 yılında %60, 2050 yılında %90 olacak. Dizel ve benzinlidense elektrikli bir araç üretmek çok mantıklı bir hamle.

Yerli Otomobil Projesine Destek Olanlar

Bildiğimize göre yerli otomobil projesinde olan isimler; Anadolu Grubu, Kıraça Holding, BMC, Turkcell ve Vestel. Bu isimlerin ülkemizde çok önemli bir pazara sahip üretim devleri olduğuna bakılarak bu projenin başarılı olacağına inanılıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap