1. Ana Sayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yerli Otomobilimizde Son Durum Nedir?
Trendlerdeki Yazı

Yerli Otomobilimizde Son Durum Nedir?

Yerli Otomobilimizde Son Durum Nedir?

Yerli otomobil ile ilgili ülkemizde sürekli bir çalışma yapılıyor o insanlar bu çalışmaların sonucunu gerçekten merak ediyor. Öyle ki büyüyen otomobil sektöründe ülkemizde yapılacak olan yerli otomobillerle alakalı pek çok deneysel çalışma yapılmakta, motoru üretiminden tutunda, estetik yapısına kadar büyük bir inceleme ve araştırma geliştirme çalışması söz konusu.

Hal böyle olunca Bakan Özlü, yerli otomobillerle alakalı çeşitli açıklamalarda bulundu. Şöyle düşünün otomobil sektörü ile alakalı olarak yapılacak olan yerli otomobil projelerinde müşteriyi anlamak müşteriyi tanımak ve otomobille alakalı Arge çalışması yapmak gerçekten önemli bir çözüm üretiyor bizler için. Bu yüzden sistem bazında baktığımız zaman şirketleşme sürecinden sonra yerli otomobillerle alakalı son durumun netleşeceğini gösteriliyor. Bu yüzden ülkenin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak olan yerli otomobil için bu yılın ilk aylarında bir fabrika belirlenmesi öngörülüyor.

Yerli otomobiller ile alakalı insanların beklentileri Zaten farklı Mesela hem yerli motor üretimi hem de yerli tasarım üretimi ve Arge çalışması ile alakalı Oldukça hızlı seçenekler ve bu seçenekleri yakalamak için sürekli takipteyiz. Yerli otomobil ile ilgili şu anda yaşanan gelişmeler bu şekilde fabrikatörleri Cumhurbaşkanımızın desteği ile birlikte ilerleyen üretim süreci araştırma ve geliştirme çalışmaları devam ederken karşımıza haber niteliği taşıyarak çıkıyor.

Bu da bizler için önemli bir gelişme demek. Çünkü her halükarda daha farklısın ve daha fazlası adına yapılan yerli otomobil ilk çalışmalarında fikir ve ilk örnek önemli bir ölçü sağlıyor. Cumhuriyet Halk Partisi tarafından öne çıkartılan soru önergesinde yerli otomobil alakalı nelerin değişeceğini nasıl bir şekilde ilerlemesi affedilecek soruluyor bunun cevabını da bu ayın sonlarına doğru Bir fabrikanın belirleneceği ve fabrikada ar-ge çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceğim ve bilahare olarak üretim taslağının çıkartılacak söyleniyor.

Merakla yapılacak Güncellemeleri bekliyor olacağız ya bu konuda ortaya çıkartılan çözümleri takip ediyor olacağız. Geleneksel olarak baktığımız zaman yerli otomobil deki en önemli meziyet yerli motorun ülkemizde üretilmesi ve bunun fabrikasyon olarak seri üretime geçmesi konusudur bu konuda yapılacak olan bütün hareketleri düzenli olarak takip ediyoruz zaten.

Yorum Yap

Yorum Yap