1. Ana Sayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Yılın Canavarı: Zerouno Roadster

Yılın Canavarı: Zerouno Roadster

Yılın Canavarı: Zerouno Roadster

Cenevre otomobil fuarı yaklaşırken araba markaları birbiri ardına görseller yayınlıyor. Fuarın nasıl olacağı gün geçtikçe şekillenirken bazı araçlar ile ilgili verilen bilgiler yok artık dedirtecek cinsten. Spor ve yarış arabası dediğimiz zaman akla gelen ilk ülkelerden biri olan İtalya, içinden çıkan bir farklı marka ile yürekleri hoplatacak. Italdesign adlı markanın paylaştığı yeni aracının görselleri herkesin rüyasını süsleyecek cinsten bir araç.

Geçen yıl düzenlenen Cenevre otomobil fuarında tanıtımını yapan İtaldesign oldukça beğenilmişti. Bu beğenilen aracın üzerinde bir takım yenilikler yaparak yoluna devam etmeyi planlıyor. Gözle görülür en büyük yenilik ise aracın üstünün açılıp kapanabilir olması. Çok sınırlı sayıda üretilmesi planlanan ve çok uçuk bir fiyatı olan bu aracın sahipleri çok az sayıda kişi olacak.

ZEROUNO ROADSTER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Audi A8 motoru üzerinde şekillendirilen aracın, 5.2 litrelik V10 R8 motoru bulunuyor. 610 PS güç ve 560NM Tork üreten bu güçlü canavar 7 ileri çift kavramalı bir vitese sahip. 0 km’den 100 km’ye 3.5 saniyede ulaşabilen bu süper aracın maksimum hızı 330 km/s gibi bir değeri var. Karbon fiber ile gövdesi kaplanan aracın şasi kısmı ise alüminyum alaşıma sahip. Geçtiğimiz yıl üretilen araçtan teknik anlamda pek bir farkı olmasa da fiyat olarak oldukça farklı bir araç. Tahmini satış fiyatının 2.5 milyon dolar civarında olması beklenen aracı sanırım bir ömür Türkiye yollarında göremeyeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap