İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknik Bilgi
  3. Yol Yardımının Önemi ve Faydaları
Trendlerdeki Yazı

Yol Yardımının Önemi ve Faydaları

Yol Yardımının Önemi ve Faydaları

Araçlarınızın rutin kontrolleri yapılmış olsa hiç arıza çıkarmayacak diye bir durum yoktur. Aracın fazla zorlanması, devirsiz kullanılması, yağ ve suyunu kontrol edilmemesi gibi kullanıcı hataları aracın arıza yapmasına neden olabilir. Antifriz kullanılmaması aracın çalışmasına engel olacağı gibi, radyatörün tıkanmasına da sebep olur. Aracınızın herhangi bir sorundan dolayı yolda kalması durumunda yol yardım hizmeti gerekebilir.

Araçlarda belirli kilometrelerde değiştirilmesi gereken parçalar mevcuttur. Mesela; triger kayış setinin zamanında değiştirilmemesi araç motorunun dağılmasına sebep olur. Buda oldukça yüksek maliyetli onarım hatta aracın değişimini gerektirebilir. Araç sürücülerinin zor anlarında yol yardımı sağlayan servisler sayesinde sürücüler yolda kaldıklarında kısa sürede çözüm bulmakta ve aracın onarımını müteakip yollarına devam edebilirler.

Yol yardım servisleri olası araç arızalarına karşı yeterli yedek parça, onarım malzemeleri ve tecrübeli ustaları ile kısa sürede aracın bulunduğu yere intikal etmektedir. Mevcut durumda onarımı mümkün olmayan araçlar çekici ile servis noktasına götürülmekte ve onarım süreci sonrası teslim edilmektedir.

Aracınızın akü, antifriz, yakıt takviyesi ve lastik değişimi işlemleri yolda kaldığınız durumlarda yapılmaktadır. Yaşayacağınız problemlerde güvenebileceğiniz acil yol yardım hizmetine 7/24 ulaşabilirsiniz. Azami 1 saat içerisinde yanınıza ekip gelecektir. Yol yardım ekibini beklediğiniz süre içerisinde araç ve personel güvenliğini sağlamak için yola reflektör koyarak diğer sürücüleri uyarır ve olası kazaların önüne geçmiş olursunuz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 1 ay önce

    Türkiye’de çok farklı içerikler üreten bir web siteye sahipsiniz. Bu konuda sizleri tebrik ederim.